image

Tilia 25 plus od Rudy Vybíralastálý odkaz / permalink

23.12.2016

Na Podzimní Rané 2015 jsem viděl v podvečer létat vedle kempu Karla Mrázka s větroněm s motorem. Model ve večerním vzduchu pěkně klouzal, když ho Karel natlačil, dokázal letět i pěkně dynamicky. Když jsem model vzal do ruky, překvapila mě jeho muší váha. Doptal jsem se Karla na rozpětí a při prohlížení modelu jsem se dozvěděl, že se s ním létá "kategorie malých výškoměrů". Technologií výroby byl model stejný jako můj Long Shot 2, se kterým se dá létat za klidu, za větru, ostře nebo vylizovat každý závan termiky, jen tenhle model je větší a má motor. Moc se mi to líbilo.

image

image

Po návratu z akce jsem si vzpomněl na kamaráda Honzu, který zrovna přemýšlel, jaký větroň s motorem pro létání termiky doma za plotem pořídí místo olétané Gamy z EPP. Tak jsem mu navrhl Tilii a on si ji opravdu pořídil. Tak jsem se s Tilií začal potkávat při našem společném létání.

image

V září v Modelparku předváděl výrobce Tilie Ruda Vybíral svoje modely. Ukazoval Tilii, kterou má Honza, ukazoval i prototyp nové verze s jinými ocaskami. Sledoval jsem diskuzi nad modely a paralelně s tím mi v hlavě běžely úvahy, zda bych to neměl s takovým strojem taky zkusit. Nakonec jsme se s Rudou dohodli na dodávce modelu nového typu s tím, že bych ho doma mohl mít v listopadu. Trochu se to protáhlo a až dnes, den před Štědrým dnem, jsem od Rudy převzal Tilii 25 plus.


kam dál: Stavebnice


přehled kapitol:

  1. Tilia 25 plus od Rudy Vybírala
  2. Stavebnice
  3. Obsah stavebnice
  4. Vybavení
  5. Stavba
  6. Nastavení rádia
  7. Létání s Tilií
  8. Parametry
  9. Videa s Tilií

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | S čím létám)