image

S jakým modelem na svah? stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

03.09.2004

Když to přeženu, tak s jakýmkoli. Za dobrých podmínek poletí cokoli. U nás na Boulích když to dobře fouká, tak se nad hranou vozí i Mirek s motorákem Sparow se zhasnutým motorem. Samozřejmě s nějakým papírákem nepůjdu do silného větru a naopak s modelem, který má větší klesavost a potřebuje silný vítr (a hlavně jeho svislou složku) nepůjdu létat za slabého větru nebo na nějaký malý kopeček.


image více ...
.

Kam na svah stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

29.05.2004

Protože vyhledávání míst, kde se dá létat a jsou přístupná je pracná a dlouhodobá záležitost, rád Vás seznámím s mými oblíbenými místy. Třeba se tam někdy potkáme. Zpravidla se vydávám létat do okolí Teplic, České středohoří, Krušné hory. Ale samozřejmě dělám i výboje na cizí území. Na jiných webech se dají sehnat informace o jiných kopcích.


image více ...
.

Jak létat na svahu stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

03.09.2004

Cíl

Cílem je udržet se s modelem ve svahovém proudění.

Létání na svahu není žádná věda. Když to pěkně nosí, je to jednodušší, než v termice, protože létáte ve své blízkosti a místo proměnlivé termiky vás nese stabilnější svahové proudění. Těžší je to v tom, že nad loukou můžete letět kamkoli a přistát kdekoli. Na svahu musí letadlo letět tam, kam chcete vy.


image více ...
.

Viz také


Jak na svahu dostat model do vzduchuimage