¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Exkurze st�l� odkaz / permalink

23.08.2019

Pavel Jahn pro nás zorganizoval exkurzi na vojenskou základnu dopravního letectva Kbely, pro partu kluků z tábora a pár dospělců.

image

Občas pozoruji letadla ze základny z okna bytu při nočních cvičných letech, kdy armádní piloti hoblují s dopravními letouny velké okruhy kolem letiště a jako technik MiG-21 "ve výslužbě" jsem byl zvědavý, jak to dnes chodí na vojenské základně našeho letectva.

image

Praporčík, který nám dělal průvodce to měl dobře připravené, není jednoduché zvládnout tak různorodou skupinu. Začali jsme povídání s psovodem a mladým pejskem ve výcviku.

image

Pak už jsme se šli podívat na letadla. Mohli jsme si letadla prolézt ("Kluci! Nic nepřepínat!"), když jsme se chtěli na něco zeptat, něco ukázat, přítomní technici nám ochotně odpovídali.

image

image

image

Spousta věcí se od dob mé služby v armádě nezměnila, třeba nejdůležitější dopravní prostředek na letišti - kolo! pokrokimage Pokrok je ale v tom, že tu mají na kola stojany ...

image ... a takovouhle záložku v letadlové knize jsem taky neměl! image

image

Prolezli jsme Jaky-40, Sokola, Turbolet, Casu, viděli jsme i nějaký pohyb letadel na ploše letiště. Zajímavě strávené tři hodiny. Pavle díky!

Momenty z exkurze jsem dal do fotogalerie.

Fotogalerie zde: Kbely

Web základny: zdl.army.cz

(zveřejněno na stránce Co dělám?)