¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Modelářské akce očima zpravodajůstálý odkaz / permalink

30.06.2009

Všechny modelářské akce nelze navštívit. Někdy se akcí v jednom termínu sejde více, někdy zabrání návštěvě pracovní povinnosti, některé akce se konají na příliš vzdáleném místě.

Využijte zpravodajství, které pro vás připravují kamarádi modeláři:

image novějšíindexstaršíimage

Polétání s Jetystálý odkaz / permalink

16.05.2018

termín: 12.5.2018
pořadatel: Modelářský klub Severka Modelpark Suché, Pavel Štern
místo: Modelpark Suché

image

Setkání pilotů jetů, provozovatelů modelů poháněných proudovými motory.

Akce mi připadala letos komornější, na stojánce nebylo tolik letadel, ale svým způsobem mi to bylo bližší, než akce, kde je plno pilotů, nabitý program, na let tlačenice, piloti se dohadují a předbíhají, pořadatel úpí. Už je to jak u Sasíků kousek za hranicemi. kdy je to setkání modelářů taky trochu společenská událost, přijdou lidé z blízkého města a okolních vesnic, pokecají, na modely kouknou, prostě obyčejné setkání lidí před i za ochrannou sítí. Ještě nám chybí ten eintopf, který Němky na takovou akci navaří a za symbolický poplatek na letišti prodávají.

Výběr mých fotografií je zde: F O T O G A L E R I E

Zajímalo by mě, kde jsou k vidění výsledky práce těchto dvou pilných reportérek, jedné s foťákem a solidním teleobjektivem a druhé s kamerou.

image

To třeba tento pilný kameraman, který celou akci dře, hledáček kamery stále zabořený do pravého oka, to je Jirka Airservicemen Štěpánský.

image

Zde jsou jeho videa:

Za zmínku taky stojí komentování Pavla Nissera, který průběžně podává množství faktických informací o předváděných typech.

image

Reportáž Karla Jeřábka si můžete přečíst zde: Polétání s jety, květen 2018

( zveřejněno na stránce Modelářské akce očima zpravodajů )

image novějšíindexstaršíimage