image

Video - co dělám

Co se děje u nás v krmítku

Co dělám?

Na podzim Ivana přivezla z města krmítko. Namontoval jsem ho do zahrady, umístil ho tak, aby na něj nemohla kočka a začal ptáčkům sypat.

Z okna jsem krmítko pozoroval, ale nic jsem nezahlédl. Když jsem se šel na krmítko podívat po několika dnech, bylo vyžrané. Teď už je zima, zrní zmizí během jednoho dne a já pořád neviděl ani jednoho ptáčka! Tak jsem jim tam narafičil kameru!

50 km za 5 minut

Jak na to - Hyper-lapse

Člověk jezdí autem stejné cesty, některé denně, některé několikrát do roka. Někdy jede po trase, po které už asi v životě nepojede. Je technika snímání hyper-lapse - časosběr vhodná pro zachycení takové cesty?

Natočit více materiálu

Sřih videa - Jak stříhat

Druhá strategie je natočit více materiálu (na rozdíl od Natočit jen kousek ...), ze kterého se potom dají vybrat zajímavé záběry, ze kterého se vyberou celkové záběry i detaily, ze kterého se dá sestavit i nějaký děj.

Tak nějak jsem natáčel během výletu mašinkou a natočil jsem 38 minut materiálu, ze kterého jsem chtěl udělat krátký filmeček pro příznivce staré železnice. Měl jsem 38 minut záběrů podobných těmto:

Na chvilku přerušit jízdu

Moje zážitky z létání

Původně to měl být let jen po okolí. Doma jsem nahlásil, že cestou domů na konci pracovního týdne vylezu v půli cesty z vlaku, polítáme s Honzou chvilku po okolí a na večeři jsem doma. Nakonec z toho byl krásný let do Českého ráje, domů jsem přišel až v deset a vůbec mi nevadilo, že jsem prošvihnul večeři. image

Přehled podle data | Starší image.