¦ Kontakt ¦ Hledat image

Volba simulátoru stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

07.08.2020

Jaký simulátor vybrat. To je otázka, na kterou není jednoduché jednoznačně odpovědět. Určitě bude hrát velkou roli cena.

Simulátory se dají pořídit zadarmo a dají se pořídit simulátory za docela dost tisíc. Ty zadarmo mohou být jednoduché, málo realistické, ty placené jsou většinou dokonalejší, realismus létání v nich bývá dost vysoký. Dají se pořídit simulátory prodávané s imitací vysílače, dají se pořídit simulátory ke kterým připojíte svůj vysílač.

Pro úplného začátečníka stačí simulátor FMS. Je zadarmo, ale je to jen program. Předpokládá se, že máte nějaký vysílač a že jste schopni si vyrobit nebo koupit vhodný kabel, kterým propojíte váš vysílač s počítačem. Realismus chování modelů je nízký, ale pro nácvik základních pohybů kniply dostačuje.

Pokud vysílač nemáte, nezbyde vám nic jiného, než pořídit nějaký simulátor s ovladačem, nebo samostatný ovladač. Takový dodává třeba firma RCM Pelikán.

image

Moje doporučení je létat na simulátoru se stejným vysílačem, s jakým budete létat venku s modelem. A můžete začít se simulátorem Multiplex Multiflight , který se dá v trochu osekané verzi pořídit zdarma.

Multiplex Multiflight  stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

05.11.2019

Multiplex dává zdarma simulátor Multiplex Multiflight, který je dostatečný pro získání základních návyků. Ríša ve svém videu řekl vše podstatné:

Připojení vysílačů FrSky je jednoduché, USB kabel a OpenTX od verze 2.0 se chová jako joystick. Jen nesmí být pouzit firmware se zatrženým nojoystick. Viz také Taranis a sim.

Aerofly RC stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

06.12.2004

Simulátor produkovaný německou firmou IPACS.

Web: Aerofly

Dovozce: ?

Na stránce Akrobatická stránka Aleše Zapletala je test simulátoru Aerofly.

Real Flight stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

18.02.2012

Simulátor produkovaný firmou Great Planes.

Web: RealFlight

image

Umožňuje pohled z modelu dopředu a tedy trénink FPV.

Reflex XTR  stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

28.11.2009

Simulátor produkovaný německou firmou Reflex Products.

Web: Reflex

Reflex vyžaduje ke svému provozu zakoupený interface, který slouží zároveń jako hardwarový klíč. Program si při spuštění testuje jeho přítomnost.


zpátky na: Simulárory pro létání s RC modely │ dál na: Létání na simulátoru


přehled kapitol:

  1. Simulárory pro létání s RC modely
  2. Výběr
  3. Létání na simulátoru
  4. Simulátory nevhodné pro trénink

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Simulátory)