¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Filmařův zápisníček

Tak tochu to nenávidímstálý odkaz / permalink

11.05.2010

V sobotu na akci Viby 2010 jsem už natáčel naostro (Canon HV40, Contour HD 1080P). Počasí bylo fotogenické, děly se zajímavé věci a už během natáčení jsem měl pocit, že jsem moc záběrů nezvoral. Byl jsem tedy zvědavý, jak bude natočený materiál vypadat, až si ho doma promítnu na velké obrazovce. Přípravám a pokusům s oběma kamerami jsem věnoval dost času, tak snad to teď zůročím.

Večer po příjezdu z akce už nebyly síly, ale v neděli ráno už jsem seděl u počítače a prohlížel si kousky videa. A docela mě to nadchlo. A nejen obrázky, ale i zvuk natáčený externím mikrofonem s protivětrnou ochranou je úplně jiný, než když jsem točil na mikrofon v kameře. Ono už samo natáčení, kdy jsem se po ploše pohyboval se sluchátky a slyšel jsem hovor třicet metrů ode mne nebo když na mě letěla vlečná ...

Prohlížením jsem ale skončil. Jen jsem videa postahoval z pásků z kamery a z karty té menší kamerky, uložil je na hardisk. Počítač, kterým jsem schopen HD video zpracovat, mám v Praze.

V pondělí hned po práci spěchám domů, připojuji harddisky a začínám stříhat natočený materiál. Za chvilku je deset večer, mám už něco nastříháno, i něco ke zveřejnění by bylo, ale to zase naráží na problém, že rychlé připojení k internetu mám v Teplicích image Nahrávat to na YouTube tady v Praze, to by trvalo až do rána a já se chci vyspat.

Tak trochu nenávidím hučení počítače i sezení na židli u něj a civění do obrazovky. Sedím u toho celý den v práci a další hodiny doma to člověku nepřidá. Další věcí, která mi leze na nervy, je hospodaření s místem na discích. Mám jich teď připojených pět a od začátku roku jsem celkem snadno zaplnil rozpracovanými filmy a fotkami tři disky s celkovou kapacitou 1200 GB. Místo pořád chybí.

Z nouze tak generuji jen takové krátké promo video, které jsem na YouTube přes pomalou linku natlačil asi za hodinu a půl.

(zveřejněno na stránce Filmařův zápisníček)

print tisk