¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Co dělám?

Moje záliby, co dělám, ...

Zálet Tetičky Justálý odkaz / permalink

02.06.2015

Jsme domluveni s Václavem, že mu nastavím elektroniku v modelu, buď na letišti během záletu jeho nového stroje Ju-52, nebo u něj v dílně. Celý den zase fučí, světlo je ale až do devíti a to se přeci musí ztišit!

image

Civíme celé odpoledne s Václavem do předpovědi počasí, každý na jiném konci Prahy. Večer jedu k Václavovi a zatím, co on se věnuje posledním dodělávkám, já prohlížím jeho nový stroj. A je to jako vždycky, čím menší pozorovací vzdálenost, tím více titěrných detailů vidím. Václav mi ještě sděluje, že tam detaily ještě nejsou dodělané. Šílenec! image Někdy v půl osmé se rozhodujeme, že to riskneme a na místě v Lipencích uvidíme.

Už u Chuchle vidíme, že se jen třepotá listí na stromech, že už se stromy nekývou ve vichru. A na letišti už nás čeká večer s krásnou oblohou a slabým větříkem. Jen to slunce už skoro líže horizont.

Asistuji Václavovi s montáží modelu a snažím se při tom točit. Při manipulaci s modelem mě zaujala sendvičová konstrukce, i přes detailně provedený povrch se člověk nemusí bát model uchopit.

V půl deváté už je model v brance před plochou a za chvilku už po realistickém rozjezdu stoupá nad plochu Lipeneckého letiště. Václav si říká o tři klapnutí trimem na těžký na hlavu a už v druhém kole mi nalétává na záběr. Model letí krásně realisticky, jen ten zvuk elektromotorů ... Vše probíhá v klidu a jediným problémem je, že neměříme čas. Snažíme se to nějak odhadnout, ale takový odhad je ošidný a tak Václav ještě vyzkouší poloviční a plné klapky a když si myslíme, že to je pět minut, raději sedá.

Po přistání z Václava čiší spokojenost. Složit model a domů. Bránou letiště projíždíme za tmy.

image

Já až doma o půlnoci u počítače zjišťuji, že mám v záběru "mušince", tečky způsobené nečistotami v optice. Za to může Václav, který na place pořád: "Nech toho točení, potřebuju pomoct, přizvedni, podrž ...", "Polož ten foťák, potřebuju postrkovat trimy" a tak podobně a já ten foťák do trávy občas položil image) Proto ty mušince. Po akci, když to dobře dopadlo a model stál po letu před námi samozřejmě slyším: "Máš to všechno natočený?" image

(zveřejněno na stránce Co dělám?)

print tisk