¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Co dělám?

Moje záliby, co dělám, ...

Modeláři ve Štětístálý odkaz / permalink

25.06.2010

17.4.2010

Honza Kölbl, se kterým létám turistické lety (Zítra v devět u mě (2)) má vlastní letiště u Štětí. Na mapě ho najdete pod označením LKSTE.

image

Je to pás trávy dlouhý asi 700 metrů a široký 50 metrů. Když se podíváte na letecký snímek letiště, snadno na jeho jihovýchodním konci odhalíte modelářské letiště, na kterém létají modeláři ze Štětí:

Modelářský "plac" je prakticky v ose dráhy, vlastně je na dráze. V praxi to bezvadně funguje. Velká letadla a malá letadla se vzájemně respektují (totiž jejich piloti) a létání probíhá bez konfliktních situací.

Protože pilně sleduji letecké a modelářské dění v okolí i ve vzdálenějších koutech republiky, vím, že takových plácků je po naší zemi spousta, kolikrát jsou mezi nimi vzdálenosti jen dva tři kilometry. Scházejí se na nich lidé stejně potrefení jako já (a vy image), prožívají si zde své modelářské radosti i zklamání. Kolik nás asi je, kdo v sobotu v neděli vytáhneme svůj model a jedeme létat buď někam na modelářské letiště nebo jen tak za humna na nějakou louku či polní cestu?

(zveřejněno na stránce Co dělám?)

print tisk