¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Všední den stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

12.12.2015

V pátek mám volno. Předpověď dává 2.5 hodiny slunečního svitu, jsem zvědav, jestli bude alespoň trochu pěkné světlo a alespoň chvilku. Před osmou jedu na otočku do Ústí a nevypadá to dobře. Kompletně zataženo, silný zákal, totální bezvětří a nula na teploměru. Kdyby to bylo na mě samotném, tak budu sedět doma v teple. Pavel ale založil na našem Sdružení letců Českého středohoří akci "Páteční létání" a už od sedmi mi chodí SMSky, kdy se sejdeme na vytipovaném místě. image


image

V devět s hudráním nakládám do auta Betu s namontovanou kamerou a házedlo, ale moc se mi do mrazivé mlhy nechce. Mám to ale kousek, jedu na kopec do Malhostic, na kterém jsem byl v létě při hledání kešky (Geocaching). Mohlo by to foukat na svah, když nebude stát létání s kamerou za to, mohli bychom si zalétat s házedly na svahu.

Kluci už na mě na konci vesnice čekají. Vyrážíme na kopec a jako zázrakem začíná svítit sluníčko. Z kopce je pěkný rozhled na všechny strany, je to moc pěkné místo. Fouká slabý větřík od jihu a slunce, které proráží skrz mlžný opar trošičku hřeje.

image

Startujeme své stroje s kamerami a Jarda zavěšuje nad kopec svoji kvadrokoptéru. Ovzduší je filmování přející, žádná turbulence, letadla bez problémů letí, kam je člověk pošle, a i v závětří kopce se lze beztrestně prohánět. Jediný problém je horší čitelnost letadla ve vzduchu, zejména proti slunci.

image

Bavíme se létáním kolem kopce, výlety do prostoru nad okolní krajinu, průlety kolem sebe. Sluníčko a rozhled do kraje pod námi jsou jako balzám. (viz filmeček Filmeček z Malhostic)

Dvouhodinové Létání bylo příjemné. Nejdřive jsem hudral, že kluci tak spěchají a že musím být pod kopcem v devět, ale bylo to ke prospěchu věci. Chytili jsme díky tomu příjemný interval se sluníčkem. Zase mi to potvrdilo letitou zkušenost, že se nemá program létání přizpůsobovat zvyklostem běžných dní, "půjdu létat po oběde" například, ale že se má jít ven, když je počasí, a hlavně že se má jít ven to zkusit, nevymýšlet důvody, proč to nejde! image

image

Na házedla nedošlo, s elektrolety jsem vydrželi létat kolem kopce skoro dvě hodiny. Ale až bude foukat od jihu, určitě sem vyrazíme. (viz Malhostice)

(zveřejněno na stránce Létání s Betou 1400)