image image

Nabíjenístálý odkaz / permalink

22.01.2006
Nabíjení se provádí přes DIN konektor na zadní straně vysílače.

Kabel nabíječky je připojen na vývod AKU+.

vývody nabíječ vývody vysílače
+ nabíječky 1
- nabíječky 3

Vysílač musí být při nabíjení vypnutý.

image

Akumulátor má 6 článků NiMH 1500 mAh AA. Pro pomalé nabíjení doporučuje výrobce nabíjení 12 hodin proudem 150 mA. Pro rychlé nabíjení 1.5 A a nabíječka musí mít automatické vypínání. Delta peak musí být nastaven na citlivost vypínání < 5 mV/článek, nebo musí mít vypínání teploty > 0.8°C/min.

Nejjednodušší je použít levnou tovární nabíječku: Steckerladegerät 230V/50Hz/2x150mA (#145537). Tou vysílač během 12 hodin bezpečně a šetrně dobijete. Když zapomenete vysílač po 12 hodinách odpojit, nic hrozného se nestane. Vysílač po plném nabití zobrazuje kapacitu 1500 mAh (Status display 4).

Použití různých rychlonabíječek se nedoporučuje. Rychlonabíjení mění tvrdost článků a hlavně vyšší napětí na výstupu těchto nabíječek může poškodit elektroniku vysílače.

Poznámka: Aby měření průbehu nabíjení fungovalo, musí mýt nabíjecí proud větší než 50 mA.

Nabíječkastálý odkaz / permalink

02.06.2006

Při nabíjení tovární nabíječkou se mi už stalo, že vysílač byl druhý den stejně nabitý/vybitý jako když jsem ho dal nabíjet.

Příčinou bylo špatné zasunutí konektoru nabíječky do vysílače. Dělám to teď tak, že po nějaké minutě vysílač zapnu a zkontroluji, jestli ukazatel kapacity akumulátoru ukazuje o něco více.

Dá se také na kablík nabíječky přidělat LED.