image

Hodnocení stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

06.09.2020

DaVinci Resolve je program, který je plně srovnatelný s jinými profesionály používanými programy. Výhodou pro amatéry je, že jeho osekaná verze se dá legálně získat zdarma a že mají stále k dispozici nejnovější verze.

Druhou podstatnou výhodou je, že má velké množství nadšených uživatelů, komunita kolem tohoto programu je rozsáhlá a aktivní i u nás a tak se dá získat pomoc i v češtině.

Problematickou vlastností programu jsou jeho nároky na hardware počítače. Zpracování 4K videí je v Resolve značně pomalejší než v Adobe Premiere. Aby šlo s materiálem 4K plynule pracovat, je třeba přegenerovat materiál do formátu na zpracování méně náročného. A to bere čas, spoustu času! A taky to žere spoustu místa na disku. S výkonným počítačem to je v pohodě.

Fotka z videa stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

18.09.2022

Vystřihnout fotku z videa, to je akce, kterou poměrně často dělám. Pořídím záznam kamerou s rozlišením 4K a chci si z něj vytáhnout nějaké fotky, které reprezentují filmovanou akci, momentky. DaVinci Resolve nemá pro tuto akci žádný nástroj. Přesněji řečeno nemá žádný nástroj, který by se dal prakticky používat. image

Návod třeba zde:

Používám k tomu raději program VLC.


zpátky na: Tipy


přehled kapitol:

  1. DaVinci Resolve
  2. Tutoriály pro začátečníky česky
  3. Další tutoriály pro začátečníky česky
  4. Titulky
  5. Zpomalení, zrychlení
  6. Stabilizace obrazu
  7. Renderování
  8. Tipy
  9. Hodnocení

(zveřejněno v rubrice Fotografie a video | Video | Sřih videa | DaVinci Resolve)