image image

Co je uvnitřstálý odkaz / permalink

21.02.2004

Připojení ovladačů a přepínačůstálý odkaz / permalink

17.03.2004

Rádio je prakticky plně osazeno potenciometry a přepínači. Prodává se i s kniply s přepínači na těle kniplu. Na skříni zbývají už je dvě pozice pro přepínače: P a K. Jak jsou všechny ty přepínače zapojeny uvnitř?

Vnitřek rádia je koncipován do bloků. Z fotografie je patrné, že i přepínače tvoří bloky. Tak jsou například přepínače G, H, I a J osazeny na jednom plošném spoji v rohu skříně a signál od nich je veden jedním kabelovým svazkem přes jeden konektor na základní desku vysílače (na fotografii je dobře vidět řada těchto konektorů při horním okraji desky.

Pokud osadíte přepínač P nebo K, připojí se jeho vývody 3 pinovým konektorem na desku přepínačů v rohu skříně (na fotografii bílý konektor pod přepínačem vyvedeným do boku rádia).

Přepínače na kniplu se připojují do svorkovnice na hlavní desce. (zelená svorkovnice je vidět nalevo od nabíjecího konektoru nad akumulátorem)

Tahové potenciometry E a F jsou připojeny na jednom svazku s příslušným křížovým ovladačem.

Firmwarestálý odkaz / permalink

23.06.2004

Evo je první rádio, ktere umožňuje měnit verzi firmware doma nahráním po kabelu.

K tomuto účelu slouží program Data Manager, který lze stáhnout ze stránek Multiplex. Ze jména souboru lze vyčíst verzi firmware, kterou Data Manager obsahuje. Napříkald royalevo_9_12_V1_24.exe obsahuje firware verze 1.24.


image více ...image Axiomy