image image

Doplňky stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

12.09.2004

K rádiu je možné dokupit nebo vyrobit některé doplňky.

Nabíječ stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

09.01.2005

K rádiu je dodáván zásuvkový nabíječ (kat.č.MPX 145537) který nabíjí vysílač proudem 150 mA. Vypadá jako nabíječe dodávané k mobilním telefonům. Nabíječ má i kablík pro nabíjení přijímačových akumulátorů. Proud je také 150 mA a je možné nabíjet vysílač i přijímač současně. Bohužel s konektorem Multiplex - ne JR/Hitec.

Nabíječ se prodává za 290 Kč.

Nabíjení úplně vybitého akumulátoru vysílače trvá 14 hodin.

Multiplex nedoporučuje nabíjet akumulátor ve vysílači jiným než dodávaným nabíječem. Myslím, že by Multiplex mohl dávat tento nabíječ spolu s vysílačem.

Nabíječ nemá žádnou indikaci činnosti a tak se vám může snadno stát, že sice budete mít kabel nabíječe zastrčen ve vysílači a nabíječku v zásuvce, ale nabíjet nebudete. Stačí, když prodlužovák, ve kterém je nabíječ zastrčen bude vytažen ze zásuvky ve zdi.

Joedy Drulia proto zveřejnil jednouchou úpravu nabíječe. Do jednoho vodiče nabíječe je vložena LED dioda s paralelně zapojeným odporem 15ohm/2W. Obvod je zařazen do vodiče s bílým proužkem, ploška na LED je směrem ke konektoru vysílače.

Pult stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

12.09.2004
Pult je z černého plastu se vzorem napodobujícím uhlíkový kompozit. Pult je třeba sestavit z několika dílů. Sestavení trvá 10 minut. Součástí dodávky je popruh.

Pořídil jsem ho u Pecků za 1600 Kč.

Při obou polohách antény (trčící rovně dopředu i ohnutou šikmo nahoru) drží pult s vysílačem dobře svoji polohu. Všechny přepínače jsou dobře dostupné.

Jediné, co se na prudkém poledním slunci projevilo je zahřívání tělesa pultu. Vlasní vysílač je díky svému sříbřitému povrchu o poznání chladnější.

Popruh je vybaven karabinkami a lze o od pultu jednoduše odepnout. Hrazdička z drátu trčící z pultu nahoru nejde sklopit ani zasunout. Rádio v pultu tak nejde uložit do kufru běžných rozměrů. Vypozoroval jsem u jiných majitelů rádia, že rádio před uložením do kufru z pultu vyjímají.

image

image Rádio v pultu drží zámky na spodku pultu. Jsou to dva výřezy, do kterých zapadá chromované madlo vysílače. Lze ho bezpečně nosit za madlo i na popruhu.

Kdo by tomu nevěřil, může do pultu blízko těchto zámků vyvrtat díry a pojistit vysílač smyčkou gumy protaženou těmito děrami a přehozenou za madlo.

Já mám takto vysílač v pultu pojištěn, ale i když jsem vysílač gumou pojištěn neměl, nikdy se mi nestalo, že by vysílač z pultu vypadl. A to s ním běhám krkolomnými terény po horách.

Jediné co mi chybí, jsou křížové popruhy.


Multiplex Evo - Doplňky 2image následující stránka