¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Na Ruzyni více jak po roce stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

15.11.2008

Cestou do Prahy na výlet a nějaké nákupy mě zaskočilo pěkné počasí. Sluníčko, docela dobrá dohlednost a přijatelná teplota. Na poslední chvíli tak měním svůj plán na dopoledne a místo courání po Praze, zatím co žena bude nakupovat, pokračuji v jízdě zase ven z města a mířím na Ruzyň. Cestou přes Letnou a "kulaťák" v Dejvicích koukám, jak se všude v Praze mohutně buduje a přemýšlím, kolik peněz tady asi proteče.

image

Protože jsem cestu na letiště neplánoval, tak s sebou nemám image Jedu na kruháč před prahem dráhy 24 (Přední Kopanina, na mapce LKPR spot info místo č. 1). Je pro mě nezvyklé světlo. Vždy se na letiště dostanu až odpoledne. Teď svítí z druhé strany. I tady koukám, jak pole okolo postupně mizí a mění se v asfaltové plochy nebo obrovské krabice skladů image

Tentokrát jsem se vydal kolem plotu podél naváděcí světelné řady až k silnici na Slaný. Jsem oblečen na courání po městě a lituji, že jsem z báglíku doma vyndal kulicha. I když svítí sluníčko, na větru je pěkně zima.

image

image

image

image

image

Před polednem nastává klid. Letadla přestávají létat. Lituji děti, co přijely s rodiči také na "čumendu" jako já a čekají deset minut, dvacet minut a nic a rodiče je odváží pryč. Mě už je zima a tak se stahuji do auta, kde sluníčko hřeje a vítr na mě nemůže.

Zkoumám ještě možnosti díry v ohradě:

image

Tudy by mohly jít pěkné fotky až se setmí! Jedu ještě ke Kněževsi (na mapce LKPR spot info místo č. 3).

image

Po půlhodině ale volá žena, že už má nakoupeno a tak jedu zpátky do centra.

Večer po setmění mířím zase k Ruzyni. Zastavujeme se ženou zase na kruhovém objezdu v ose dráhy 24. Teentokrát je tady opravdu zima. Fouká mnohem víc než v poledne. Nad obzorem sedí veliký rudý měsíc. Škoda, že letadla letí daleko od jeho kotouče. Byly by to efektní fotky!

image

Zkouším fotit přes světelnou řadu, ale bez stativu to nejde. Žádnou fotku jsem z této pozice nevydobyl.

image

Za dvacet minut jsme zmrzlí a prcháme do auta. Topení naplno a hurá domů. Stálo to za to se sem zase vypravit, nasát pach spáleného petroleje, poslechnout so burácení motorů, nechat okolo sebe běhat po poli víry způsobené nízko prolétavajícími letadly.

Viz galerii fotografií.

(zveřejněno na stránce Moje výlety na letiště LKPR Ruzyně)