¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Poprvé kov stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

02.07.2023

[1.7.2023]

Nejsem typ střelec, raději věci postupně a opatrně zkouším. Tentokrát jsem se s tím nemazal! image Nainstaloval jsem si ioSender a první, co jsem zkusil s tímto pro mě novým programem, byl dural. Ještě nikdy jsem nezkusil strouhat kov a ještě jsem nezkusil práci s ioSender naostro. Tak jsem to odvážně spojil!

image

Řezné podmínky jsem opsal od jiného maníka na internetu, první operaci jsem začal hodně opatrně zpomalením na 10%, ale po několika vteřinách jsem se doklikal zpátky na 100%. Čekal jsem velký hluk, vibrace, ale nic se nekonalo. Sneslo by to asi větší rychlosti a větší třísku. Chladil jsem lihem, ale připadalo mi to zbytečné.

Povrch vypadá nerovný, ale je to hladké. Asi by to vypadalo lépe, kdybych ty dokončovací operace jel jen v jednom směru. Je poznat, kdy jsem stříkl na plochu líh, stopa nástroje se změnila. Asi to půjde snadno vyleštit.

image

Byl jsem překvapený tím, jak to šlo hladce. Při programování jednotlivých operací obrábění je to trochu jiný pocit, než když se dělá dřevo, opravdu pečlivě jsem kontroloval každý krok. Když u dřeva fréza zajede do kousku vyššího materiálu, který zbyl po předchozí operaci, vydrží to, ale tady do kovu by to udělalo cink a bylo by po fréze. image Zítra to obrobím z druhé strany.

image

(zveřejněno na stránce Lupa-CNC, co s tím dělám)