¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Stres test st�l� odkaz / permalink

05.04.2024

Dnes jsem vyrazil s prototypem na druhý let. Foukalo ještě víc, než při záletu, ale šel jsem na místo, kde je více prostoru.

Vzhledem k větru a turbulenci, která tu při tomto směru větru je dost silná, jsem létal zbytečně odvážně. Pět metrů výšky navíc by bylo bezpečnější. To se nakonec ukázalo při jednom průletu, kdy se mě letadlo přetočilo až do náklonu 90 stupňů a trajektorie letu se tak zákonitě potkala s povrchem zemským. Myslel jsem, že se ulomila jsen špička, ale doma jsem objevil natrženou výškovku.

Křídlo s profilem a se smrkovým nosníkem se ukázalo jako podstatně bytelnější, než jsou křídla z depronu 6 mm. To se ukázalo nejen při havárii, ale i za letu. Zkoumal jsem , co křídlo dělá v utažených zatáčkách. A jednou jsem to roztroubil z výšky s plynem a při vybírání proti sobě jsem křídlo pozoroval. Nebudou s ním asi problémy. Přemýšlím, že do výškovky vetknu nějaký nosníček.

Těžiště by mohlo být více vzadu, nepočítal jsem ALE s tím, že bych baterku musel dávat tak dozadu, to budu muset pořešit.

(zveřejněno na stránce Letání s Banditem)