¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Jezdím si

Nové kolostálý odkaz / permalink

18.03.2015

Mám doma dvacetiletého Stratose od Authora

image

Kolo po celých dvacet let dobře sloužilo a jediným problémem byla spotřeba duší. Je to dáno mojí váhou 95 kg a terény, kde jsem kolo trápil. Kola mého trekového byciklu nemohla nikdy zvládnout skákaní přes rýny v cestě při sjezdech s hor, průjezdy hrubou šotolinou v rychlostech kolem 40 km/hod a podobně. Typickou závadou byla proražená duše o ráfek kola, dvě symetrické díry image

Ziju na dvou místech, kolo mám buď v jednom nebo druhém bydlišti. Měsíce tak ve mě zrála myšlenka pořídit si druhé kolo. Udeřilo jaro a tak jsem začal na této myšlence intenzivně pracovat image Loni jsem touhle dobou zkoušel v pražských obchodech skládací kola, myšlenka na skládačku v Praze mi připadala zajímavá. Když jsem viděl cyklistu na skládačce, pečlivě jsem se za ním ohlédl. Zajímavá skládačka je ale za spoustu peněz a taky mi v hlavě pořád zvonilo: nevymýšlej blbosti!

Letos jsem začal přemýšlet o novém trekovém kole. K volbě treku mě vedla jednoduchá úvaha: jezdím po zpevněných cestách, po asfaltu, občas po lesních stezkách lehkým terénem a těžší terén projíždím jen o dovolených. A protože 3/4 života prosedím u počítače, upřednostňuji snadnější jízdu treku po silnici.

Tuhle úvahu narušila poznámka mého šefa: Podívej se na kola, na kterých jezdí messengeři po Praze. Všichni jezdí na horácích! To byl dobrý argument! Tak jsem se začal dívat na horská kola.

Authora jsem před těmi dvaceti lety kupoval za 13 tisíc, zaměřil jsem se na výběr kol kolem 15 až 17 tisíc a na modely 2014. 2013, ... Zadání bylo: horské kolo, odpružená přední vidlice, kotoučové brzdy, kola 26". 26 palců jsem si zadal kvůli větší skladnosti kola. Menší kolo, užší řidítka, snažší manipulace na schodech, v metru, snažší skládání dovnitř do auta.

Udělal jsem si přehled nabídky starších modelů a potom začal hledat prodejce, kde výběr dokončím a kolo koupím. Zabývat se výběrem vlastními silami podrobněji je už neproduktivní, lepší je někam zajít a nechat si něco prodat. Vybral jsem si prodejnu Kola Štěrba.

Dojem v prodejně příznivý, normální maníci, na moje obecné zadání jsem dostal nabídku cca odpovídající výsledkům mých průzkumů na netu. 26" mi prodavač rozmluvil, odešel jsem s kolem s 29" koly a o jednu kategorii dražší, než jsem původně zamýšlel image Předvybrán jsem měl model Author Spirit 2014, odjíždím z krámu na Author Traction 29 2014. Z 15 až 17 tisíc bylo 20 tisíc, trochu jsem s tím ale počítal image

image

(zveřejněno na stránce Jezdím si)

print tisk