¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Můj život s Taranisem

FrSky Taranis Q X7

Protokol ACCESS místo protokolu ACCSTstálý odkaz / permalink

29.07.2019

Na jaře (2019) ohlásila firma FrSky nástup nového přenosového protokolu pro jejich rádia - ACCESS. Zkratka znamená Advanced Communication Control, Elevated Spread Spectrum. Když jsem o tom četl, začal jsem přemýšlet, co to znamená pro mě.

Mám doma vysílač ma kterém je napsáno ACCST a přijímače k němu také s protokolem ACCST. Co až budu chtít koupit další přijímač a ten už bude s novým protokolem? Bude nový přijímač fungovat s mým vysílačem? Nebo bude možné přehrát firmware mého vysílače, aby s přijímačem s novým protokolem fungoval? A co s těmi přijímače, co už mám doma? Půjde i jejich firmware přehrát na nový protokol?

Co o tom říká můj prodejce Frsky RC studio?

Otázka: Mohu aktualizovat předchozí produkty FrSky na firmware protokolu ACCESS?
Odpověď: Všechna rádia FrSky mohou být aktualizována na protokol ACCESS a přijímače řady X, S, XM, RX a GX budou postupně testovány a přidávány do seznamu kompatibility. Momentálně ale nejsou známé termíny. FrSky nadále studuje možnosti migrace pro starší produkty, jestli bude možné zachovat vlastnosti nového protokolu díky některým limitům v HW.

Takže vysílač ano, ten půjde převést na nový protokol, u přijímačů se zatím neví. To je z hlediska uvádění novinky podivný přístup.

Dále je na webu RC studia uvedeno:

Otázka: Jaké přijímače dostanou podporu ACCESS?
RX4R, RX6R, G-RX6, a G-RX8 později RXSR, XM, XM Plus, RX8R Pro.
Otázka: Je možné použít ACCST přijímače s rádiem ACCESS?
Ano, rádia dostanou aktualizaci na ACCESS + ACCST D16 pro interní modul.

První věta asi znamená, že u uvedených přijímačů bude možné přehrát firmware verzí s protokolem ACCESS, druhá věta mi moc smysl nedává. Dozvídám se tedy, že tři přijímmače z pěti, které provozuji, nepůjdou upgradovat. To pro mě není příjemná zpráva. image

(zveřejněno na stránce Můj život s Taranisem)

print tisk