image

Jaký kluzák?stálý odkaz / permalink

16.08.2008

Motorizovaný kluzák může být řízen jen směrovkou a výškovkou, ale může být vybaven i křidélky. Hlavně by měl být stabilní a nezáludný. Měl by více či méně sám letět. Raději větší než menší.

Osvědčeným modelem je Easy Star od firmy Multiplex, který je v našich modelářských prodejnách běžně k mání. Dá se koupit jako kompletní set včetně rádia. je to stavebnice ARF - model je již postavený.

Jeho lacinější variantou je model PC Focus: image

Výhodou těchto modelů je motor umístěný nad křídlem a tedy chráněný před nárazy do země.

Výkonějším modelem je Easy Glider (také od firmy Multiplex, také v našich modelářských prodejnách běžně k mání). Při jeho koupi už je třeba využít zkušeností prodavače v prodejně pro koupi vhodného rádia. image
Použití "nerozbitnéhom" modelustálý odkaz / permalink
07.02.2004

V poslední době (2001) jsem objevil perfektní začátečnické náčiní. Jsou to modely pro kombat z EPP. Dají se koupit stavebnice za cca 1000 Kč a jsou opravdu nerozbitné. Vyzkoušel jsem to na svém synovi, který občas při létání zazmatkoval a napral to s modelem do země. Model to vždy přežil.

Na toto téma proběhla na Mojehobby široká diskuze. Mnoho lidí tyto modely pro výuku létání z principu zavrhují. Létání s "nerozbitným" modelem nevede prý začátečníka ke zvládnutí přístávacího manévru a ten potom s normálním modelem vyrábí jen třísky.

Nesouhlasím s tímto názorem. Když se adept létání bude soustředit i na přistání a naučí se model dovést jemně na zem, zvládne potom i přistání s běžným modelem.

Nějaké tipy jsou na stránce Tipy pro výběr modelu.
imageVýběr modeluNe malý model!image