image

Co dělám

Hodnocení

FrSky Taranis Q X7 - Hodnocení

  facebook  Sdílet na Facebooku

Rádio za dobrou cenu které nabízí velmi bohaté funkce.

image

Základní vlastností každého rádia je, zda se s ním dá spolehlivě model řídit. Moje reference říkají, že tohle rádio funguje spolehlivě. Tedy přesně řečeno dobře a spolehlivě fungují vysílače FrSky s přijímači FrSky. Provedením je tohle rádio stejné jako rádia v cenové relaci 6 až 10.000, schopnostmi v nastavování je jako rádia v cenové relaci 30.000.

Koroze

Timber - Údržba

  facebook  Sdílet na Facebooku

Při létání na kolech mě překvapil ošklivý zvuk při pojíždění. Příčina byla hned jasná. Drát, který tvoří nohu ostruhy a na kterém se otáčí ostruhové kolo, rezne.

LUA skripty

FrSky Taranis Q X7 - Můj život s Taranisem

  facebook  Sdílet na Facebooku

První příležitost, jak prakticky vyzkoušet LUA skripty, je skript pro nastavování přijímače S8R. Odpadla by tak nutnost dělat to z počítače, dalo by se to dělat i venku během létání. Skripty jsem stáhl z webu RC studio, když se mi po koupi přijímače zpřístupnil downlod balíčku pro tento přijímač. Nevím ale, kam je nainstalovat, jak spustit.

image

Diferenciace křidýlek

Timber - Údržba

  facebook  Sdílet na Facebooku

Letadlo špatně točilo výkruty. První půlotáčku to šlo dobře, druhá půlotáčka už byla taková zvadlá. Udělat dva výkruty za sebou bylo skoro nemožné.

Přehled podle data | Starší image.

Modelářův rok

Červenec

Začínají školní prázdniny a doba dovolených. Modeláři se schází na modelářských soustředěních a modelářských dovolených, děti na modelářských táborech. Modeláři školou povinní mají celé dny na stavbu modelů a létání. My ostatní - pracující můžeme až po práci. Je ale dlouho vidět a tak se dá létat do večera. Je léto a zejména příznivci létání v termice si užívají.

Začátek července bývá zpravidla deštivý.

Prům.teploty [°C]
    17,5 -> 18 -> 19

východ/západ slunce

Akce


Letecký den v Babicích
14.07.2017
Rétroplane
21.07.2017
Segelflugmesse Schwabmünchen
21.07.2017
Hronovské orlíkovské přeháňky
12.08.2017
Retroklání
25.08.2017

předchozí další

PŘEHLED AKCÍ