¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Sdružení letců Českého středohořístálý odkaz / permalink

Neformální sdružení pilotů RC modelů létající převážně v Českém středohoří ale nejen tam.

image

Část nás teplických, ústeckých, mosteckých, litoměřických ráda běhá po kopcích a loukách s letadly a zkouší, kde všude je možné (nebo nemožné) létat. Nejvíc se pohybujeme v Českém středohoří ( ), ale vyrazíme klidně i dál. Létáme se vším možným.

Abychom se mohli operativně domlouvat kdy, kam a kdo půjdeme létat, provozujeme na Google+ "komunitu" Sdružení letců Českého středohoří.

image

Je poněkud ošklivo

Timber - Létání s Timberem

Předpověď počasí je bídná a pohled z okna teď ráno optimistický není. Mrholí, světla moc není a lákavě na létání to nevypadá. Mokro, zima, viditelnost kolem pěti set metrů, základna mraků tak sto sto padesát metrů.

image

Pojďte lítat na vodu!

Timber - Létání s Timberem

Když jsem našel v četu naší skupiny příspěvek s výzvou "Pojďte lítat na vodu!", tak první, co jsem udělal, byl pohled na předpověď počasí. Ráno v osm, kdy má být sraz u vody, to ukazuje jen šest stupňů. Ale dopadlo to dobře. Stupňů bylo devět a za chvilku to slunce vyhnalo na dvanáct čtrnáct. Ale pro letadlo bych plavat nechtěl! image Proto máme Honzu s jeho "rescue".

Čtyři měsíce vedro a najednou podzim!

Timber - Létání s Timberem

Od května bylo až do konce prázdnin vedro a sucho. Člověk byl už tak zpitomnělý, že dvacet dva stupňů mu připadalo jako chladno. Dnešní sobotní ráno se svými dvanácti stupni, větrem a deštěm mi tak připadalo jako přímý skok do podzimu. Měli jsme domluveno ranní létání a domluvili jsme si po mnoha měsících první létání s kolečky místo plováků.

image

Přehled podle data | Starší image.