image

Sdružení letců Českého středohořístálý odkaz / permalink

Neformální sdružení pilotů RC modelů létající převážně v Českém středohoří ale nejen tam.

image

Část nás teplických ráda běhá po kopcích a loukách s letadly a zkouší, kde všude je možné (nebo nemožné) létat.

Nejvíc se pohybujeme v Českém středohoří ( ), ale vyrazíme klidně i dál. Létáme se vším možným.

Abychom se mohli operativně domlouvat kdy, kam a kdo půjdeme létat, provozujeme na Google+ "komunitu" Sdružení letců Českého středohoří.

image

Budeme závodit!

Bravo od Iva Bratršovského - Létání s Bravem

  facebook  Sdílet na Facebooku

(11.6.2013)

Neděle už od rána slibuje termiku. Domlouváme si na dopoledne sraz na čerstvě posekané louce, zkusíme si s házedly zazávodit v termice. Jsme nakonec jen dva, já a Pavel, Jarda nebyl na příjmu. Na louce pofukuje termický vítr, pofukuje velmi slabě ze všech stran a je pěkně teplo. 27 stupňů. Domlouváme jednoduchá pravidla. Na tři dva jedna vyhodíme letadla do vzduchu a kdo později přistane, vyhrává kolo.

Vykoupat se a zalétat si

Tilia 25 plus od Rudy Vybírala - Létání s Tilií

  facebook  Sdílet na Facebooku

Dopoledne jsme mrskali s Pavlem na louce na sluníčku házedla a pěkně to nosilo. Na odpoledne jsme si se ženou naplánovali koupání na zatopeném lomu Márinka, krásných dvacet sedm stupňů slibovalo i příjemnou teplotu vody a pěkné koupání. Balím i Tilii s kamerou s tím, že si k plavání přidám ještě lítání. Počasí slibuje termiku jak z praku, byl by hřích jen tak se válet na dece. Dávám echo o svém úmyslu i ostatním klukům.

Je to tady přírodní koupaliště pro lidi z okolních vesnic s nádhernou vodou, když šlapu vodu, vidím si naprosto zřetelně prsty u nohou. Voda je velmi příjemná, je ještě jarně chladná a moc príma se v ní plave. Mám rád tyhle vody, kdy mohu při plavání koukat pod vodou do prozářené hlubiny, do očí nepálí žádný chlór, nepletou se do cesty žádní jiní plavci, mohu nerušeně plavat dvacet minut pořád za nosem. Když vylézám z vody, vidím přijíždět Pavla image

Jezdíme sem s hydroplány, ale to jde, jen když tu nejsou lidi. S větroni teď, když se tu koupou lidi, startujeme nad pole vedle pláže. Ještě když letadlo stoupá na motoru cítím, jak termika mlátí do křídel. Myslel jsem, že natočím i nějaké klidné záběry, ale termika s letadlem pořád mele. Zato ale mohu létat pořád bez motoru, není problém prakticky kdekoli a kdykoli přitočit si ve stoupáku padesát metrů.

Přehled podle data | Starší image.