¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Co dělám

Čtyři měsíce vedro a najednou podzim!

Timber - Létání s Timberem

Od května bylo až do konce prázdnin vedro a sucho. Člověk byl už tak zpitomnělý, že dvacet dva stupňů mu připadalo jako chladno. Dnešní sobotní ráno se svými dvanácti stupni, větrem a deštěm mi tak připadalo jako přímý skok do podzimu. Měli jsme domluveno ranní létání a domluvili jsme si po mnoha měsících první létání s kolečky místo plováků.

image

Na Ranou jen tak

Co dělám?

Skončila mi dovolená, skončilo nekonečné období veder a do mě s ochlazením vstoupila energie! image Krásná dohlednost, kumuly na nebi, zpráva z Windy, že bude foukat na Ranou, to vše mě přimělo začít přemýšlet o výletu na Ranou s Luňákem. Ozval se i Josef, že by taky jel na Ranou.

image

Úvaha člověka technického, úvaha politická

Co dělám?

Pozoruji v posledních měsících na českých diskuzních modelářských fórech, která jsou využívána českými a slovenskými modeláři, jev, který mě moc netěší. Někdo položí technický dotaz. Odborník, který dotaz zahlédne, vidí, že je to dotaz, na který nelze jednoduše odpovědět bez toho, že tazatel dodá nemalé množství dalších informací a až podle nich bude možné dát nějakou rozumnou odpověď. Tak si v diskuzi vyžádá větou ve smyslu "Řekni nám, k čemu to potřebuješ?" další informace. Případně rovnou rozvede, že odpověď je složitá a přesahuje rámec modelářského diskuzního fóra. Nebo rovnou sdělí, že v modelářské praxi nemá cenu se takovou otázkou zabývat.

Přehled podle data | Starší image.

Modelářův rok

Září

Dny se o něco zkracují (v osm večer je už tma) a noci už jsou chladnější. Začne ale foukat ze strnišť. Piloti motoráků budou nadávat, že jim na letišti moc fouká, ale příznivci svahového létání budou spokojeni. Haloví akrobati už velice pilně zbrojí na zimní halovou sezonu.

Mnozí už přemýšlejí, co si budou přát od předčasného modelářského Ježíška. Výstava Modelhobby je za chvilku a dá se na ní kupovat s veletržní slevou.

Na modelářské akce už je dobré s sebou brát zimní bundy a kulichy. Může být krásně, ale také může být nesnesitelná zima.

Prům.teploty [°C]
    16 -> 13 -> 12

východ/západ slunce

Akce


Oldtimer víkend Aeroklubu Brno-Medlánky
08.09.2018
Nesvačilské podívání
15.09.2018
Podzimní Raná
12.10.2018
Model Hobby
25.10.2018

předchozí další

PŘEHLED AKCÍ