¦ Kontakt ¦ Hledat image

Co, proč, jak stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

14.11.2020

Pár obecných poznámek.

Než začnete pájet na desku kontroleru konektory, vodiče, připojovat periferie, začněte připojením k PC a přehráním firmware (flash). Ověříte si tak, že váš kontroler funguje. Když kontroler poprvé zapojíte s již připájenými periferiemi a on nebude fungovat, těžko se vám bude hledat příčina.

image

ilustrační foto

Pokud někdo instaluje flight controller [FC] kvůli tomu, aby stabilizoval let a měl pěkné záběry krajiny, bude zklamán. Zásahy FC do řízení jsou takového charakteru, že obraz není v žádném případě stabilizovaný. Cestou ke stabilizaci obrazu je kamera na gimbalu nebo kamera s dobrou vnitřní stabilizací.

Napájení stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

05.11.2022

Je možné mít flight controller připojený zároveň k akumulátoru a zároveň k PC USB kabelem.

Připojení USB kabelem a napájení desky flight controlleru z USB stačí na flashování firmware, stačí na nastavování systému autopilota. Když je ale třeba nastavovat a zkoušet systém s fungujícím rádiovým spojením a vysíláním obrazu, může být flight controller připojen zároveň USB kabelem k PC i k pohonnému akumulátoru.

Konektory? stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

03.01.2021

Svůj první kontrolér jsem osadil piny pro konektory. Za provozu modelu se ukázalo, že piny mají opodstatnění jen u konektorů, ke kterým se připojují serva. U ostatních vodičů byly konektory jen komplikace.

image

Je to proto, protože třívodičový konektor serva na pinech dobře drží, mechanicky to dobře funguje, jednotlivé vodiče s jednodutinkovým konektorem už mechzanicky drží hůře. Příště to udělám tak, jak jsem to viděl u jiných! Tady třeba je to dobře vidět na fotografii střev křídla kamaráda Honzy:

image

zdroj: Facebook

Místo pinů připájím do desky rovnou kablíky a periferie připojím spojením kablíků bez konektoru.

Poznámka stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

10.11.2022

Když někdo neumí létat s RC modely a použítím kontroleru (FC) chce obejít svoji malou schopnost model řídit, nevybral si snadnou cestu.

Systémy pro automatické řízení umí let letadla stabilizovat, umí s letadlem samy přistát, dokonce mají i asistenty pro odhod letadla do vzduchu. Vyladit ke spořádanému letu model letadla, vyladit ke spořádanému letu systém řízení s kontrolerem a naučit sám sebe model letadla provozovat - říkám provozovat, protože to není jen o vlastním pilotování, to jsou tři různé věci, které chtít zvládnout najednou, není snadná cesta k cíli.

Pokud je zadání naučit se létat s RC modely, existují snadnější cesty a metody, za desítky let létání s RC modely už to bylo celkem dobře vymyšleno. image Viz Začátečníci.


zpátky na: Iflight Succex-E F7 V1.4 + 45A V2 ESC │ dál: Zdroje


přehled kapitol:

 1. Ovládání modelů automatem - Flight Controllery
 2. Systémy
 3. Flight Controllery
 4. INAV
 5. Betaflight
 6. Moje aktivity
 7. Matek F765 Wing
 8. Matek H743 Wing
 9. Iflight Succex-E F7 V1.4 + 45A V2 ESC
 10. Co, proč, jak
 11. Zdroje
 12. Co je nového

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Flight Controllery)