Co je tady nového 
Malé zamyšlení nad jedním diskuzním pøíspìvkem 
30.6.2008
Narazil jsem tento týden v diskuzním fóru na Mojehobby na pøíspìvek uživatele tks týkající se letových vlastností Siesty (Jak seštelovat Siestu...).
Podstata následující diskuze se toèí kolem tazatelovy vìty
Problém, který øeším je v tom, že pøi jakémkoliv pokusu o zatáèku se èumákem sklání docela dost dolù a pochopitelnì tak ztrácí hodnì výšky a zrychluje (což v té termice dost vadí...). Jasnì, pøi práci s výškovou se tomu dá trošku pøedejít, ale to zase ve vìtší výšce prostì tak pøesnì nedám. Takové problémy jsem s pøedchozím érem (Phobos) nemìl ...
Následující diskuze se rozvíjí více smìry, ale odpovìdí na podstatu dotazu je vìta v reakci diskutujícího Tomashr:
... natažení výškovky a jistá práce s ní je nutnost!
- rozumìj práce s výškovkou pøi toèení zatáèky.

lustraèní foto: Siesta ve støedních výškách
Letové vlastnosti 
30.6.2008
Model se jeví jako hodný a i ménì zkušený pilot s ním nebude mít problémy.


