¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Létání s Yak 54 od RC Factory

Yak 54 od RC Factory

Tak se začnu učit!stálý odkaz / permalink

30.12.2014
image
Po opravě Jaka po poslední havárii jsem zjistil, že i když model při havárii narazil do trávy do zdánlivě měkkého terénu, že se ohnula hřídelka motoru. Úplně malinko, ale i to vadí. image Naštěstí "můj" obchod VR technik v Trmicích je dobře vedený a tak jsem bez problému pořídil náhradní osku.

S opraveným modelem jdu před obědem znovu ven do mrazu. A tentokrát už začnu létat trochu smysluplně! image


Venku je -2 a proti minulým dnům mi připadá, že je venku vlastně docela teplo. image Beru sebou dvě baterky, starou 3S 1100 a 3S 850 koupenou se stavebnicí. Mírný vítr je o malinko silnější, než při minulém létání, ale turbulence žádná není. Problémy s tím ale mám, protože mi fouká do zad kolmo na osu prostoru, ve kterém létám, a tak mi to model dost snáší ode mne pryč. A korigovat tak velký snos, na to zatím vůbec nemám!

Model už letí v horizontu rovně v normální poloze i na zádech, při plném plynu už se nevzpíná. Zkouším, zda model letí střemhlav dolů rovně. Letí. S ostrou výškovkou a směrovkou už jsem se sžil, ale ostrost křidélek je pro mě pořád nezvyklá. Model se podél podélné osy točí opravdu velmi rychle. Nemám už takové problémy s malou setrvačností modelu a lépe vnímám změny rychlosti při různém plynu.

Snažím se na let soustředit, obraty se snažím umísťovat v pomyslné ose pomyslné dráhy před sebou a pečlivě v hlavě od sebe jednotlivé obraty odděluji. Je hrozně znát, že už jsem dlouho akrobacii nelétal, nad korekcemi musím "přemýšlet". Musím si kvůli tomu dávat pozor na vysoké stromy za sebou, abych do nich model při nějakém zazmatkování neposlal. A taky létám výš, spodní hranici obratů mám čtyři až pět metrů.

Po dvou letech jdu domů spokojenější, už se dá říct, že to je akrobacie. I když hrozně zaletěná, ale kdyby na mě někdo koukal, už by mohl jmenovat obraty, které letím. image Jen ten směr letu neudržím, vítr mě sfoukne z osy o několik metrů.

aku: 3S 1100 mAh
doba letu: 5 minut
teplota: -2 °C
dobito: 413 mAh

aku: 3S 850 mAh
doba letu: 5 a 1/2 minuty
teplota: -2 °C
dobito: 513 mAh

(zveřejněno na stránce Létání s Yak 54 od RC Factory)

print tisk