¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Létání s Yak 54 od RC Factory

Yak 54 od RC Factory

Další záletstálý odkaz / permalink

28.12.2014

Teplota přes odpoledne vylezla o stupeň nahoru, už je "jen" mínus šest. Místo akumulátoru 3S 850 mAh dávám do letadla starší aku 3S 1100 mAh a stopky si nařizuji na 5 minut letu. Jdu na jiné místo, které je na návětrné straně. Předpokládám, že tam sice bude trochu foukat, ale nebude tam taková turbulence.

Na louce pod lesem fouká kolem 2 m/s. Startuji zase vypuštěním kolmo vzhůru a hned po srovnání do horizontu cítím, že letadlo letí úplně jinak, než předtím. Líp! Jinou baterku jsem připevnil k trupu kousek víc dozadu a těžiště tak posunul o cca 1/2 centimetru dozadu. Měl jsem předtím těžiště moc vepředu, teď jsem mohl povolit (mírně potlačit) trim výškovky a letadlo drží horizont a při přidání plynu se nevzpíná.

Let rázem vypadá spořádaně, nemusím se bát udělat výkrut ve výši očí nebo v malé výšce udělat půlpřemet směrem k zemi. Dobrému pocitu svědčí i místo, sice fouká, ale vítr je stejnoměrný a bez turbulence. Začalo se mi to líbit! image

Letím rovně, na zádech, jakžtakž nožový let, rychlé výkruty, zvraty, půlpřemety. Nejdou mi přemety a výkruty zastavuji hodně nepřesně. U těch přemetů se musím naučit pracovat s plynem a u výkrutů musím zažít velké výchylky křidélek. Velkou změnou je pro mě malá setrvačnost stroje, přeci jen normálně létám s modely, které mají mnohonásobně větší setrvačnost. Poletuji v pruhu před sebou cca 50 x 10 metrů, ve výšce od země do nějakých 5 metrů. Libí se mi to! Teď se to jen pořádně naučit! image

Domů do tepla jdu spokojený. Jaká to změna od prvního letu! image Jen mi vadí to cukání křidélka i když to na letu není prakticky znát.

Do baterky jsem po létání čtyři minuty dlouhém dobil 335 mAh.

(zveřejněno na stránce Létání s Yak 54 od RC Factory)

print tisk