¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Létání s Timberem

Timber

Pátek večer, vlastně skoro nocstálý odkaz / permalink

03.08.2017

V pátek po příjezdu domů jsem chvilku orazil, dobil baterky ze skladovacího napětí do plna a vyrazil na rybník. Cestou jsem ještě vyzvedl Pavla, ten chtěl dělat nějaké filmovací pokusy.

image

Létat jsem začal v devět, do setmění bylo ještě dost daleko, ale černé mraky udělaly z večera skoro noc. Relaxuji po týdnu v práci, létám spořádaně i blbnu, Pavel filmuje. Při druhé baterce už občas ztrácím povědomí o poloze modelu a tak raději předčasně končím.

Už za tmy jsem odlítl nad břehem dál směrem Bořeň - ne moc vysoko nad terénem a myslel jsem, že už jsem se mírnou zatáčkou otočil k sobě, ale letadlo v tom šeru už bylo sotva vidět a mě došlo, že nevidím světla na předku a že letím stále od sebe. Za chvilku už by mi to zmizelo za horizontem. Už jsem se viděl, jak stahuji plyn a naslepo sedám někde v dáli, plováky rozbité o kamenitý terén výsypky. Opatrně jsem letadlo naklonil na levé křídlo a čekal, až se konečně po několika vteřinách objevila ta bílá ledka vepředu. To mi dost bušilo! image Chce to v té tmě soustředit se!

Těším se na víkend!

(zveřejněno na stránce Létání s Timberem)

print tisk