¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Létání se Siestou

Siesta

Podvečerní létání? Ne!stálý odkaz / permalink

02.05.2008

Na večer mám domluveno s Martinem polétání na Srbické louce. Martin s F3Káčkem, já se Siestou. Házení s otočkou je zatím pro mě tabu.

V pět mi v bytě žena předává klíčky od auta, v pět pět vyjíždím z parkoviště směr průmyslová zóna Srbice. Za dalších deset minut už Siesta stoupá k nebi k prvnímu letu. Martin už taky jede.

image

Tentokrát mám přijímač pro vario a tak se mi daří využívat i slabé stoupáčky, která bych při létání jen podle oka bez povšimnutí proletěl. I ve slabých podmínká se mi daří držet výšku. Moje radost z podvečerního oleje ale netrvá dlouho. Ocelově šedá deka nad horami se začíná rozlévat nad kraj. Za chvilku mizí slunce a tričko mi přestává stačit. Za další chvilku začínají padat z modré oblohy drobné kapky. To už je hranice šedé masy prakticky nade mnou. Pajdám dolů k autu. Sedám do ruky za regulérního deště.

Zrovna přijíždí Martin a diví se, co to my Tepličáci máme za počasí. Že oni v Ústí mají slunce. Nenapadne nás jiná blbost, než že sedneme do auta a pojedeme k Ústí. Než tam déšť dorazí, tak si zalétáme. Jedeme do Úžína.

image

Prakticky ihned, co hodíme letadla do vzduchu, začíná krápat. Dává se do deště. Deka nad námi je úplně černá a jen v dáli na západě je vidět sluneční světlo. Říkám, že to za chvilku přijde sem, Martin, že to bude trvat hodinu. Pravdu měl Martin. Hodinu jsme strávili v autě a venku lilo jak z konve.

image

Z auta vylézáme až v půl osmé. Louka je promočená. Teplota spadla o více než 10 stupňů. Termika veškerá žádná. Chvilku se snažím ulovit nějaký stoupák, ale opravdu nikde nic. Létám si tedy kolem hlavy jen tak pro radost a Martin fotí.

image

image

image

image

image

image

image

image

image

Když jsem Martina ťuknul při průletu výškovkou do kšiltovky, bylo jasné, že už je načase jít domů! Do auta lezu celý promáčený a zmrzlý. Teploměr ukazuje 10 stupňů.

image
záznam posledního letu: marná stoupání, na závěr poletování nad zemí

(zveřejněno na stránce Létání se Siestou)

print tisk