¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Můj život s Taranisem

FrSky Taranis Q X7

LUA skriptystálý odkaz / permalink

21.07.2017

První příležitost, jak prakticky vyzkoušet LUA skripty, je skript pro nastavování přijímače S8R. Odpadla by tak nutnost dělat to z počítače, dalo by se to dělat i venku během létání. Skripty jsem stáhl z webu RC studio, když se mi po koupi přijímače zpřístupnil downlod balíčku pro tento přijímač. Nevím ale, kam je nainstalovat, jak spustit.

image

V balíčku, který jsem stáhl, nacházím složku se skriptem - S6RaS8R.zip/S6RaS8R/S8R_LUA_CZ, ale není tam žádný textový soubor s instrukcemi. Hledám tedy nějakou obecnou radu, jak s LUA skripty zacházet, kam je umístit, jak je vůbec spustit. Jediné, co vím, že na SD kartě je složka SCRIPTS a v ní skript snake.lua. Jsou tam ale další podsložky. Kam tedy stažený skript umístit, aby ho rádio detekovalo a umožnilo mi jeho spuštění, někde mi ho nabídlo?

Když pročítám dokumentaci dodanou RCstudiem, najdu v jednom manuálu zmínku o složce LUA, takovou ale na své SD kartě nemám. Na jiném místě téhož manuálu (MiniTaranisX7) je už popis struktury složek, kterou vidím ve svém vysílači, a zmínka o stránce 12 nastavení modelu Skripty LUA. Umisťuji tedy složku S8R_LUA_CZ do složky SCRIPTS, stránka se skripty je v mém rádiu na straně 8 (sic), ale na této stránce nevidím ve vysílači nic nového. Žádný skript nejde vybrat. Mám ho ve špatné složce? Mám špatný skript? Nemají být obrázky ke skriptu jinde?

Zpátky do dokumentace od RCstudia, tentokrát do velkého manuálu. Tady je odkaz na http://www.open-tx.org/lua-instructions.html, kde se ale taky nic praktického nedozvídám. Zbývá tedy hledání na netu a končím nakonec na YouTube. Nenacházím ale nikde komplexní příklad, jak to funguje. Ale dozvídám se z videa, že v nastavení rádia je stránka č.2 SD CARD a tam se dá skript najít a spustit. Hurá!

Skript jde spustit, ale bez jakékoli hlášky končí, nic nedělá image RCstudio uvádí jedinou podmínku a to zapnutý a spárovaný přijímač. To mám. Přitom skript snake.lua mi běží. Večer v čudu, nikam jsem se neposunul.

(zveřejněno na stránce Můj život s Taranisem)

print tisk