¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Sdružení letců Českého středohoří

Druhé Bravostálý odkaz / permalink

28.12.2017

Ježíšek u některých z nás ze SLČS řádil! Jarda našel pod stromečkem házedlo Bravo!

image

Pošmourný sychravý den, mraky visí sto padesát dvě stě metrů nad námi, nenapadlo by mě vyrazit ven, ale Jarda je nadržený image a tak odpoledne stojíme na louce i s letadly.

image

Jarda má stroj s krásnými obaly, já mám pořád jen provizorní, ale zatím jsem nemusel Bravo nikam vozit. Budu s tím ale muset něco udělat! Jarda má za chvilku smontováno a jde házet. Pofukuje slabý větřík, každou chvilku odjinud, Jarda hází na všechny strany vždy podle aktuální situace.

image

Někdy to dá na jednu dvě zatáčky a je dole, ale občas to jsou lety kolem tří minut. Ať foukne odkudkoli, vždycky to je "přes les", ale Bravu stačí krátké "ťukance" odspodu, aby se let výrazně prodloužil. Jeden hod naproti tomu Bravo po přechodu z hodu do vodorovného letu bezmocně dvacet pětadvacet metrů padá až na zem, jak pod ním "zmizel" vzduch. Převažují lety přes minutu. Jarda takhle naházel hodinku, na rozdíl ode mne, který jen s vysílačem stojí, mu není zima. image Těším se, až si na louce někdy na jaře zazávodíme! A snad vytáhneme s házedlem i Pavla, který má momentálně nějakou modelářskou přestávku a na letadla se mu práší na skříni!

image

(zveřejněno na stránce Sdružení letců Českého středohoří)

print tisk