image

Slow motion - zpomalené záběry stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

11.12.2017

Kamera FDR X3000 umožňuje pořizovat záznam rychlostí až 240 snímků za sekundu. Pokud se převede takový záznam do snímkové rychlosti 30, lze záběr zpomalit 8 krát!

Zpracování záznamu pořízeného s nastavením 240 snímků za vteřinu ale není úplně triviální. Postavil jsem kameru na stativ ke krmítku, spustil ji a po 25 minutách jsem si pro ni došel. Doma v teple jsem záznam stáhl do počítače a spustil. Viděl jsem záznam v normální rychlosti. Po natažení do střižny slyším jen zvuk, střižna obraz nerozeznala. Je to podle informací známý problém - viz Cannot import Sony XAVC-S high fps footage.

Začal jsem hledat na internetu, jak to kdo řeší, postupně se seznámil s utilitami ffmpeg, mp4cam2avi a jinými, zkoušel různá nastavení a převody videa, ale výsledek byl problematický. Už jsem dovedl video natáhnout do střižny, dostal jsem z toho i zpomalený záběr, ale mělo to plno chyb.

Zkusil jsem tedy cestu podporovanou výrobcem, použil jsem program Active Cam Movie Creator, který Sony ke kameře dodává a vytvořil zpomalenou sekvenci v něm. Výsledný materiál už střižna bez problému konzumovala. Problém je ale čas a prostor. Render 25 minutového záznamu v tomto programu trval na mém rychlém počítači 10 a 1/2 hodiny a výsledkem byl 73 GB soubor! Nechat tedy kameru filmovat někde půl hodiny není v tomto případě dobrý nápad! image

Slow motion - zpomalené záběry stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

29.12.2017

Zkusil jsem s kamerou natočit záběr s nastavením 240fps 1280 × 720 v bídných světelných podmínkách. Překvapilo mě, že to dopadlo docela dobře.


zpátky na: 4K │ dál: GPS


přehled kapitol:

  1. Sony FDR X3000
  2. 4K
  3. Slow motion
  4. GPS
  5. Akumulátor
  6. Sony FDR X3000R - Parametry a nastavení
  7. Ukázky záběrů z kamery Sony FDR X3000

(zveřejněno v rubrice Fotografie a video | Video | Sony FDR X3000)