image

Cruising

image novějšístaršíimage

Chmurky - Když jsou mraky na dosah stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

21.10.2022

Tenhle filmeček vznikl neplánovaně a vlastně náhodně. Seděl jsem doma, na letadle jsem předtím provedl nějaké instalace (Údržba) a chtěl jsem to všechno odpoledne po práci vyzkoušet. Ale celý den lilo zataženo černými mraky, doma jsme celý den svítili, dohlednost byla sotva sto metrů. Vypadalo to s létáním bledě. Už bylo po práci, déšť ustal, rozednilo se, ale jak odešly černé dešťové mraky, obalily nízké bílé mraky kopce za námi a údolí pod námi zalila mlha. Mlha padesát metrů pod námi, mraky sto metrů na námi. Mě šlo o ten jeden zkušební let a na louce za humny to půjde..

Okolo hradu st�l� odkaz / permalink

20.09.2022

Videa točená z kopter a z letadel se zpravidla zveřejňují ve filmové - "umělecké" podobě, vyšlechtěný stabilizovaný obraz, video pokud možno akční, aby se divák nenudil a neodcházel předčasně. Já jsem se rozhodl sestříhat jeden ze záznamů palubní kamery tak, aby bylo vidět, jak takový let probíhá, co pilot prožívá, nad čím přemýšlí. Určeno je to zájemcům o FPV létání s letadly.

Když kraj tonul v mlhách stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

03.07.2022

Přenos obrazu z modelu na zem v digitální kvalitě je poměrně drahá záležitost(DJI FPV), ale umožňuje FPV létání s prožitkem. Při letu jen neřídíte, ale taky se kocháte pohledy na kraj pod sebou. Když se vám za rok podaří několik takovýchto letů a užijete si to jako já, nezdají se ty peníze tak hrozné! image

image novějšístaršíimage
zpátky na: Air2Air │ dál na: Reportáž


přehled kapitol:

  1. Filmování ze vzduchu
  2. Footage
  3. Air2Air
  4. Cruising
  5. Reportáž
  6. Středohoří

(zveřejněno v rubrice Fotografie a video | Video | Filmování ze vzduchu)