Long Fox Pinocchio

3.5 m, 6.1 kg

image

Long Fox Pinocchiostálý odkaz / permalink

26.12.2007

Makety větroňů

Akrobatické větroně a jejich akrobatické lety jsem vždy rád pozoroval. Fascinuje mě přeměna výšky na různé akrobatické figury. Obdivuji, jak piloti při svých vystoupeních musí hodpodařit s energií, protože nemají tak jako piloti akrobati na motorových strojích možnost přidat plyn a získat tak mezi obraty rychlost nebo výšku.

image
image

Dnešní modely větroňů - polomakety větroňů jsou vyráběny většinou tak bytelně, že se dá akrobacie létat s typy, které ve skutečnosti buď akrobacii nelétají vůbec nebo jsou svými vlastnosmi pro akrobatické létání nevhodné. Mě je bližší provádět nějaké akrobatické kousky s modelem, jehož předloha takové kousky také prováděla. Proto jsem si také pořídil Luňáka.

image

Když jsem na různých modelářských akcích viděl létat velké MDM Swift S1 akrobacii, tak jsem si říkal: "To by se mi taky líbilo takovéhle polítání!" A když se později objevil MDM-1 Fox, viděl jsem v něm nejen akrobata, ale i nádherný letoun!

Čas plynul, já si užíval létání s velkým Luňákem, ale červíček stále hlodal. S tím také pochybnosti, jak takový model ve skutečnosti létá. Plocha křídel nic moc, vztlaková klapka žádná. Nebude to jen taková stíhačka háklivá na rychlost? Bude pro mě Fox vůbec vhodný? Povozím se s ním z vleku nebo na svahu? Nebude to stroj jen do silného větru na svah?

Už je ale rozhodnuto! Už ho mám doma! Je to 3.5 m model od Reicharda. Je to model velikostně někde uprostřed ze škály stavebnic tohoto typu. I když to podle rozpětí křídla nevypadá, určitě to není žádný drobeček!

Reichard modelsport RC modely

co tu najdete?

   Pořízení  Stavba      Parametry modelu  Letové vlastnosti        Létání  Flying   Údržba  Co bych dnes udělal jinak  imageVideaimage          Předloha 


Co je tu nového (létání, opravy, stavba, ... ) stálý odkaz / permalink

Letecký den

Babice - Babice 2009

Babice 2009

Ráno se budím do deště. Přijíždí místní a přiváží nám informace o předpovědi počasí. Celý den déšť, déšť, déšť. Babickým se s každou hodinou rozplývá možnost, že se jim práce investovaná do příprav vrátí.

image

Přehled dalších změn image

Pořízenístálý odkaz / permalink

28.11.2007

28.11. jsem si vzal půlden dovolené na vyřízení různých věcí v Teplicích, v Litoměřicích a v Praze. Mimo jiné jsem si jel i pro Foxe.

image

image více ...

Viz také