image

Zkušenost stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

30.10.2020

FPV létání je pěkná zábava, letání alejí, mezi balíky slámy, společně s jiným modelem. Razor je pro tuto zábavu šikovné letadlo. Umí letět pomalu, umí letět rychle, letí stabilně a zároveň je velmi obratný. Snese pády, dobře se sundavá z keřů a ze stromů a dobře snáší i nárazy do tvrdších překážek. Uchycení kamery a nárazníková zóna před ní je dobře vymyšlena. Je to šikovné nářadí pro rekreačního FPV pilota i pro FPV pilota, který má soutěžního ducha.

Velikost letadla je pro mě dobrý kompromis mezi skladností, letovými vlastnostmi a nosností. Uveze další dodatečnou zátěž, i při větším zatížení letí jen o něco rychleji, ale není z něj nepříjemný "šutr", takže i při větším zatížení se s ním dá v pohodě přistát do omezeného prostoru.

Létám ho s baterkou Li-Ion 3S 2200 mAh, uveze i 3S 3300 mAh a křídlo létá i s baterkou 4S, ale to už je pro mě moc masakr, letí to opravdu rychle. image Co mě překvapilo, je tolerance k poloze těžiště. Moje dosavadní zkušenost se samokřídly říkala, že i poměrně malý posun těžiště měl podstatný vliv na letový projev. Razor je v tomto směru tolerantní.


zpátky na: Létání s FPV │ dál: Razor a flight controller


přehled kapitol:

 1. Razor
 2. Razor a přijímač v pásmu 900 MHz
 3. Trable se systémem FrSky R9
 4. Razor a FPV
 5. Létání s FPV
 6. Zkušenost s FPV
 7. Razor a flight controller
 8. Zapojení flight controlleru
 9. Oživení flight controlleru
 10. První lety
 11. Instalace GPS
 12. Testovací lety
 13. Nastavení
 14. Létání s Razorem
 15. Videa s Razorem

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | S čím létám | Razor)