image

Let Štětí - Plešnice u Plzně - Štětí stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

14.07.2007

Tuto sobotu pro mě začíná létání už v osm ráno. Místo výletu do Babic na modelářské setkání jsem zvolil létání na dospělém letadle. Celý týden jsme s kamarádem Honzou čekali na počasí a až teď v sobotu se to vybralo pro další let podél Berounky.

image

Cestou na letiště jsem při sjezdu ze Středohoří smutně koukal dolů do Polabí. Silná inverze - z Řípu byl vidět jen vršíček. Po startu jsme se vyšplhali zhruba do výše inverzní vrstvy a moc vidět nebylo. Než jsme doletěli někam na úroveň Lán, tak se to zvedlo, dohlednost se zvýšila a bylo tak možné docela dobře fotit.

Let byl nakonec krásný, viditelnost se moc moc zlepšila.. Užili jsem si Berounky, pozorovali jsme z ptačí výšky letní ruch v jejích vodách i na jejich březích (plno letních táborů). Cestou jsme si obkroužili hrady a zámky. Nějaké fotky přikládám.

Let tam byl skoro celou cestu klidný a tak když Honza podle mého kibicování ze zadního sedadla oblétával nějaký hrad nebo zámek, tak to bylo jako po kolejích. Na letišti v Plešnici skoro nikdo nebyl. Já zaznamenal jen jednu mě známou tvář - Radka Černého. Zpátky už to bylo dost termické a tak jsem se domů vezli ve stoupácích po okrajích lesů a pod řadami mraků. Když jsem měl knipl v ruce já, dávalo mi to opravdu hodně zabrat. Když mi po přistání doma Honza navrhoval, že za dvě hoďky na to můžeme jít znova, tak jsem jen zvedal oči v sloup. Měl jsem toho opravdu plné kecky.

Odlet: Štětí LKSTET, start 8:43
Přílet: Plešnice LKPLES u Plzně, přílet 10:34, doba letu 1 hodina 51 minut
Olet: Plešnice LKPLES u Plzně, přílet 10:34, odlet 11:08
Přílet: Štětí LKSTET, 13:16, doba letu 2 hod 8 minut

Trasa letu: Štětí - Slaný - Smečno - přehrada Klíčava - Křivoklát - hrad Týřov - hrad Krašov - Kozojedy - Liblín (zámek podobný Libochovicím) - Kaceřov (opustili jsme Berounku) - říčka Třemošná - Třemošná - Město Touškov - Plešnice - přehrada Hracholusky - Stříbro - Erpružice - Šipín - Falkenštajn - Konstantinovy lázně - Bezdružice - Teplá - Žlutice - Chyše - Lubenec - Řevničov - Slaný - Štětí. .

F O T O G A L E R I E < zde klikněte


imageZítra velký přelet K Orlickým horám image