image

Provoz modelů stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

17.11.2013

Provoz modelu není jen létání. Před létáním je třeba model připravit, nějak ho na letiště dostat, po létání provést nějakou údržbu, nějak model doma uložit a tak dále.

Příprava na létání doma stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

14.01.2004

Před odjezdem na létání je třeba dát dohromady vše potřebné, co se na letišti nebo v terénu bude hodit. Balit tyto věci těsně před odjezdem se nevyplácí. Určitě něco zapomenete (podívejte se například sem: Co s sebou na létání).

Na letišti se dá chybějící nářadí nebo součástka vyžebrat od kamaráda. Jedete-li za město, případný návrat domů pro nějakou drobnost se taky snese. Ale vypravíte-li se někam dál, je smutné ukončit létání kvůli tomu, že nemáte nějakou součástku za korunu. Příprava doma se tedy vyplatí.


image v˜ce ...

Zálet modelu stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

30.11.2003
Nový model je třeba zalétnout. Stejně tak model po opravě nebo po ztrátě nastavení rádia.

image v˜ce ...

Kontrola modelu mezi lety stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

14.08.2005

image v˜ce ...

Údržba modelu po létání stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

30.11.2003
Po létání je třeba na modelu provést údržbu:
  • vyčerpání nádrže
  • očištění
  • kontrola vypnutí zdrojů

image v˜ce ...

Hledání modelu stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

06.05.2006

Někdy se při létání stane, že model zmizí za nějakou překážkou. Za stromy, za horizont, ve vysokém porostu. Nejčastěji se taková věc stane při létání s větroni, ale stát se to může i s motorákem, se kterým létáte maximálně 100 metrů od sebe. Stačí nouzové přistání do vysoké trávy a máte na desítky minut o zábavu postaráno. Jak při hledání modelu postupovat?


image v˜ce ...