image

Křídlo stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

31.03.2020

Křídlo je u Amiga jednoduché.

image

Střed křídla je obdélníkový, uši se zužují, žebra jsou plná, není třeba tahat křídlem žádné kablíky, není třeba dělat v žebrech otvory. Ve středové části jsou všechna žebra stejná s výjimkou prvních tří žeber ve středu křídla, kde je balzový potah na horní i dolní straně až k odtokovce, na uchu se žebra plynule zmenšují. Nosník tvoří dvě obdélníkové smrkové lišty a balzová stojina mezi žebry, lomení křídla je vyztuženo překližkovým dílem. Torzní skříň je potažena balzou jen shora. Polotovar náběžky i odtokovky je pruh balzy odříznutý z prkýnka se zářezy pro žebra. Odtokovku je třeba ohoblovat a obrousit do klínu, náběžku po přilepení potahu torzní skříně obrousit do poloměru náběžné hrany.

image

Poloviny křídla jsou spojeny ocelovým drátem ohnutým do V. Já jsem si zadal, že drát budu mít rovný, mosazné trubky musím zalepit zešikma, abych docílil vzepětí středové části křídla.

Odhaduji, že u takto jednoduchého křídla má význam dělat na CNC stroji jen žebra. Vše ostatní stačí vyříznout z balzových prkýnek lámacím nožem podle pravítka.


zpátky na: Amigo II │ dál: Profil


přehled kapitol:

  1. Amigo II
  2. Křídlo
  3. Profil
  4. Výkres křídla
  5. Výkres křídla 2

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | S čím létám | Amigo II)