image

Modely

Organizace modelářského života

image

Vybrané kategorie modelářských soutěžístálý odkaz / permalink

11.09.2007

A

A1 Modelářská soutěžní kategorie volných (neřízených rádiem) bezmotorových modelů - větroňů. Nyní F1H.
aeromusical Aeromusical je mezinárodní soutěžní kategorie rádiem řízených akrobatických modelů. Akrobatická sestava se létá na hudbu - podobné jako krasobruslení. Viz Pravidla Aeromusical
ARC Modelářská soutěžní kategorie historických modelů. Historické modely kluzáků upravené pro řízení rádiem.
A B C F G M R

B

B1 Modelářská soutěžní kategorie volných (neřízených rádiem) bezmotorových modelů - větroňů s vrtulí poháněnou gumovým svazkem. Nyní F1G.
A B C F G M R

C

C1 Modelářská soutěžní kategorie. Nyní F1J.
CRC-1 Modelářská soutěžní kategorie "oldtimer".
CRC-2 Modelářská soutěžní kategorie "nostalgie".
A B C F G M R

F

F1A Modelářská soutěžní kategorie volných (neřízených rádiem) bezmotorových modelů - větroňů. Vleká se na 50m lanku s možností kroužení na lanku a létá se na čas. Rozpětí křídla modelů je kolem 2400 mm. Hloubka křídla u kořene bývá cca 150 mm.
F1B Modelářská soutěžní kategorie volných (neřízených rádiem) motorových modelů - větroňů poháněných gumovým svazkem. Létá se na čas.
F1D Modelářská soutěžní kategorie volných (neřízených rádiem) halových modelů poháněných gumovým svazkem. Létá se na čas.
F1E Modelářská soutěžní kategorie volných (neřízených rádiem) bezmotorových modelů - větroňů. Modely jsou řízeny magnetem.
F1G Modelářská soutěžní kategorie volných (neřízených rádiem) bezmotorových modelů - větroňů s vrtulí poháněnou gumovým svazkem. Dříve B1.
F1H Modelářská soutěžní kategorie volných (neřízených rádiem) bezmotorových modelů - větroňů. Dříve A1.
F1J Modelářská soutěžní kategorie volných (neřízených rádiem) bezmotorových modelů - větroňů se spalovacím motorem. Dříve C1.
F3A Modelářská soutěžní kategorie "akrobatických motorových modelů". Létá se akrobatická sestava, kterou hodnotí bodovači.
F3A-I B Modelářská soutěžní kategorie. Rádiem řízené akrobatické halové modely.
F3A-I P Modelářská soutěžní kategorie. Rádiem řízené akrobatické halové modely.
F3AI Modelářská soutěžní kategorie "akrobatických motorových modelů". Létá se v hale akrobatická sestava, kterou hodnotí bodovači. Modely jsou poháněny elektromotory.
F3B Modelářská soutěžní kategorie "termických RC větroňů". Létá se na letišti - tři úlohy: A - doba trvání letu (maximálně 10 minut) a přesnost přistání, B - vzdálenost (uletěná vzdálenost během 4 minut) a C - rychlost (8 průletů mezi bázemi). Modely se startují ručním vlekem nebo elektrickým navijákem.
F3F Modelářská soutěžní kategorie "svahových RC větroňů". Létá se na svahu bezi dvěma bázemi 100 m vzdálenými. Kdo nalétá dříve 1000 m (10 průletů), vítězí. Více viz F3F - svahové větroně.
F3H Modelářská soutěžní kategorie rádiem řízených modelů větroňů. Radio controllrd soaring cross country racing - přelety.
F3I Modelářská soutěžní kategorie rádiem řízených modelů letadel. Radio controlled aero-tow gliders - aerovleky.
F3J Modelářská soutěžní kategorie. Rádiem řízené termické větroně. Modely se startují vlekem na šňůře - ručně. Úkolem je udržet se ve vzduchu stanovenou dobu - nalétat maximum a potom přístát co nejblíže předem určenému bodu.
F3K Modelářská soutěžní kategorie. Rádiem řízené větroně. Viz Pravidla F3K.
F4C Rádiem řízené makety letadel. Modelářská soutěžní kategorie. Hodnotí se staticky i letová část.
F4F Modelářská soutěžní kategorie. Volně létající makety.
F5B Modelářská soutěžní kategorie. Rádiem řízené termické větroně s pohonem elektromotorem. Soutěží se v letu na vzdálenost, na čas a na přesnost přistání.
F5F Modelářská soutěžní kategorie. Rádiem řízené termické větroně s pohonem elektromotorem. Soutěží se v letu na čas a na přesnost přistání.
F5J Modelářská soutěžní kategorie.
F6D Modelářská soutěžní kategorie. Rádiem řízená házedla. Malé větroně startované z ruky. Viz Pravidla F6D.
A B C F G M R

G

GPS triangl Modelářská soutěžní kategorie rádiem řízených polomaket větroňů. Modely jsou vybaveny GPS modulem s přenosem na zem a létá přelet po trojúhelníkové trati. Více viz GPS triangl - plachtařská soutěž - trojúhelníkový přelet .
A B C F G M R

M

M-oř Modelářská soutěžní kategorie. Volně létající makety velikosti "oříšek".
A B C F G M R

R

RCEJ Modelářská soutěžní kategorie. Rádiem řízené elektrovětroně. Viz Pravidla RCEJ.
RCEN Modelářská soutěžní kategorie. Rádiem řízené elektrovětroně. Viz Pravidla RCEN.
RCH Modelářská soutěžní kategorie.
RCM3X Modelářská soutěžní kategorie "obřích akrobatických motorových modelů".
RCM4X Modelářská soutěžní kategorie. Rádiem řízené polomakety letadel. Při hodnocení se klade důraz hlavně na letovou část.
RCMX Rádiem řízené polomakety letadel. Modelářská soutěžní kategorie. Při hodnocení se klade důraz hlavně na letovou část.