image

Kupování fotoaparátustálý odkaz / permalink

05.02.2004

Před nákupem digitálního fotoaparátu je třeba si nějaký vybrat. Není to jednoduché. Snad vám při výběru pomůže stránka Výběr fotoaparátu.

Výběr fotoaparátustálý odkaz / permalink

17.02.2006

Zde jsou mé tipy na pro výběr fotoaparátu. Před výběrem fotoaparátu byste si měli ujasnit, co chcete a co potřebujete. Co a kde budete fotit a co se s nímky budete dělat.


image více ...

Jakou nabíječkustálý odkaz / permalink

05.02.2004
Fotoaparáty používající tužkové akumulátory (size AA R6) jsou většinou prodávány bez nabíječky. Nabíječky jsou však nabízeny skoro v každém obchodě s elektronikou často v sadě s akumulátory. Jakou ale vybrat?
Jakou nabíječku?

raději nabíječku nabíjející pomalu
koupit druhou sadu akumulátorů

Jako nejvýhodnější se zdá pořídit nabíječku, která dokáže akumulátory nabít v co nejkratším čase - v řádu jednotek hodin. Tedy rychlonabíječku. Úvaha je jednoduchá. Mám jedny akumulátory a když se mi v průběhu dne vybijí, mám možnost je rychle nabít.

Zádrhel je však v tom, že takové nabíjení klade velké nároky na nabíjené akumulátory a každá chyba se hned na procesu nabíjení projeví. Pokud sstavy jednotlivých akumulátorů v sadě vzájemně rozejdou, nabíječka nebude schopna je řádně nabít.

Lepší je nabíjet proudy malými po delší dobu. Takové nabíjení trvá 12-14 hodin, ale je k akumulátorům šetrnější. Jednotlivé články mají možnost dobít se na úroven ostatních článků v sadě. Abyste překlenuli dobu nabíjení, můžete si pořídit druhou sadu akumulátorů.

Ideální se jeví nákup modelářského nabíječe. Ten umí nabíjet pomalu i rychle, lze ho napájet i ze zásuvky v autě. Tyto nabíječe jsou však dražší než jednoúčelové přístroje a taky vám nezanedbatelným způsobem zatíží vaše cestovní zavazadlo.

Automatické vybíjenístálý odkaz / permalink

05.02.2004
Některé nabíječky akumulátory před nabíjením vybijí. Je to užitečná funkce?

Pro nabíjení akumulátorů do fotoaparátu je to funkce zbytečná. V drtivé většině případů budete nabíjet vybité akumulátory. No a pokud dáte nabíjet akumulátory jen zpola vybité, automatika nabíječky nabíjení včas ukončí.

Je zbytečné energii akumulátorů vybíjet a vzápětí ji do akumulátorů vracet. Jen si tak zkracujete životnost akumulátorů. Akumulátory nemají neomezenou životnost. Životnost akumulátorů se počítá ve stovkách nabíjecích cyklů a zbytečným vybíjením jen částečně vybitých akumulátorů si z této životnosti ukrajujete.

Kam pro tužkové akumulátorystálý odkaz / permalink

05.02.2004
Fotoaparáty používající tužkové akumulátory (size AA R6) jsou většinou prodávány bez akumulátorů. Akumulátory jsou však nabízeny pomalu v každém obchodě s elektronikou často v sadě s nabíječkou. V čem je tedy problém?
Jaké akumulátory?

kupovat značkové akumulátory: Sanyo, Panasonic
nakupovat v modelářských prodejnách - nižší ceny

Problém je většinou v tom, že akumulátory jsou nevalné kvality a relativně drahé. Fotoaparát je náročný spotřebič a je dobré si do něj pořídit akumulátory kvalitní.

A kde se dají kvalitní akumulátory pořídit? V modelářských prodejnách. Modeláři akumulátory také používají a jsou na ně opravdu nároční. Modelářské prodejny tak prodávají skutečně kvalitní akumulátory a navíc za příznivé ceny.

Zavedenou značkou jsou akumulátory Sanyo a Panasonic.

Ceny jsou i o desítky procent nižší než ve velkých obchodních řetězcích.

Jakou brašnustálý odkaz / permalink

25.07.2004

Digitální fotoaparáty se prakticky všechny prodávají bez pouzdra. Až se tedy zbavíte problému který fotoaparát koupit, budete mít problém, jakou brašnu koupit.

V obchodech s fotografickými potřebami nabízejí i brašny v poměrně širokém sortimentu. Když si ale zadáte nějaké parametry, které brašna musí splňovat, nebude nabídka až tak široká.

Rozmyslete si, co všechno chcete v brašně přepravovat. Já v brašně mimo fotoaparátu tahám jen rezervní akumulátory, druhou paměťovou kartu a dálkové ovládání.

Pokud budete chodit s fotoaparátem na výlety, měla by brašna odolávat dešti.

Brašna by měla na zemi stát. Pozor na to. Některé brašny jsou stavěné jen na pověšení na rameno a na zemi se kácí!