image

Zaučovánístálý odkaz / permalink

15.05.2016

Ještě než jsem měl Canon XH A1s v ruce, začínám číst manuál.

image

Kamera má oproti amatérce dost přepínačů navíc a není to jen tím, že věci, které se u amatérky musí nastavovat prolézáním menu, tady jdou nastavit přepnutím přepínače na těle kamery. Kamera má víc možností nastavení a víc funkcionalit. Kamera má vestavěný ND filtr, lze nastavovat zisk, lze pracovat s předem uloženými nastaveními kamery, lze detailně nastavit zpracování obrazu: GAM - křivka gama, KNE -nastavení bodu ohnutí, BLK - roztažení/stlačení černé, PED - hlavní úroveň černé, SET - úroveň odstupu černé ... Možností a ikonek, co všechno se může zobrazit na displeji kamery je taky hodně a je dobré vědět, o co jde.

Takže pilné studium manuálu je na místě. image

Jsem schopen něco natočit?stálý odkaz / permalink

15.05.2016

Mám na vyzkoušení kamery před sobotou jen jeden den. Zatím nevím, zda když něco natočím, že bude záznam použitelný. Bude obraz dobře exponován? Bude ostrý? Bude to mít dobrý zvuk? Budu schopen zpracovat prokládaný obraz? Budu moci kombinovat materiál z více kamer? Jak dlouho vydrží baterka? Plno otázek!

image

Využívám výpravy na blízký svah a beru kameru sebou. Kamarád Pavel ochotně "hraje" roli zkušebního objektu.

image

image

Pavel chodí a létá jak já si poroučím a já zkouším různé záběry, nastavení a taky si cvičím práci s kroužky na objektivu a pohyb kamery na stativu nebo její držení v ruce.

image

Pohled na displej kamery ale nic neříká, jak to vše dopadne, jak vypadá záznam. To poznám až doma na monitoru počítače.

Doma hned první problém. Nemohu stáhnout video z kamery do počítače, nemám ten správný fire-wire kabel! Řešení je naštěstí jednoduché. Beru jinou HDV kameru a pásek kopíruji do počítae z ní.

image

image

Když potom koukám na monitoru na zaznamenaný obraz, jsem nadšen. Zejména z toho, jak objektiv kreslí. L-kové sklo je opravdu kvalitní a obrázek je na ohnisku 600 mm super! image


zpátky na: Canon XH A1s │ kam dál: První filmeček


přehled kapitol:

  1. Canon XH A1s
  2. Zaučování
  3. První filmeček
  4. Zaučování v akci
  5. Ukázky

(zveřejněno v rubrice Fotografie a video | Video | Canon XH A1s)