image image

02.11.2003

Historie

Tuto stránku jsem založil v době, kdy jsem uvažoval o koupi nového rádia. Tedy před Vánocemi 2002. Protože jsem si chtěl koupit počítačové rádio, trávil jsem hodně času pročítáním různých recenzí, diskuzí na Mojehobby a sháněním všech možných informací. Stále dokola jsem procházel vlastnosti Graupnerů, Futab, Robbe a Multiplexů. Futaba oznámila uvedení FF9, Multiplex zase Royal Evo. Na Model Hobby jsem už držel FF9 v ruce. Odradila mě však cena 25.000 Kč za samotný vysílač a vlastnost 9.kanálu, který je vlastně jen 1/2 kanál. Evo mělo být na Model Hobby také, ale Multiplex uvedení Eva na trh stále odsouval. Přitom už v RC modely 3/2002 je Evo přes celou zadní stránku (za 15699 Kč). Předcházela ho pověst "hodně muziky za příznivé peníze", ale informací bylo málo.

Nakonec se na Internetu objevil manuál a to dávalo tušit, že se snad prodej blíží. Když jsem se dozvěděl, že ho u Pecky mají a že stojí necelých 18.000 Kč, bylo rozhodnuto. Viz Modely - Co dělám 2002. Rádio jsem koupil a tato stránka může být vodítkem pro další zájemce o koupi tohoto rádia.

Multiplex přichází s PCM modulací pro Evostálý odkaz / permalink

18.02.2008

Nazývá to M-PCM modulací (Multiplex PCM) a měla by to podle všeho být opravdu PCM modulace.

Multiplex uvádí tuto novinku v modelech rádia Evo RoyalPro 7, Evo RoyalPro 9 a Evo RoyalPro 12.

Otázkou je, zda VF modul z PCM modulací půjde použít i ve starších modelech vysílače Evo Royal. Samozřejmě po nahrání nového firmware do vysílače. Podle informace od RCM Pelikán to možné nebude, protože hw vysílače "pro" je jiný než u stávajících vysílačů.

S PCM modulací přichází Multiplex s možností spojit dva přijímače v tzv. "diversity" režimu. V modelu jsou dva přijímače spojené komunikačním kablíkem a serva jsou řízena tím přijímačem, který ma v pořádku signál na vstupu. Na modelu tak mohou být antény vedeny každá jinak, aby se tak pokryly všechny možné polohy modelu.

PCM moduly pro Evostálý odkaz / permalink
19.02.2008

Jak jsem psal včera, podle informace od RCM Pelikán nebude možné použít moduly HFM-S M-PCM/PPM do starších typů vysílačů Evo, protože hardware vysílačů Royal Pro bude jiný.

Firma Multiplex upřesňuje, že uvažuje o možnosti pořídit v jejich servisu upgrade vysílače na verzi Pro a moduly potom nude možné použít.

Upgrade na verzi ROYALprostálý odkaz / permalink

01.04.2008

Jak jsem psal včera, podle informace od RCM Pelikán nebude možné použít moduly HFM-S M-PCM/PPM do starších typů vysílačů Evo, protože hardware vysílačů Royal Pro bude jiný.

Firma Multiplex upřesňuje, že uvažuje o možnosti pořídit v jejich servisu upgrade vysílače na verzi Pro a moduly potom nude možné použít.

JETI Duplex 2,4 GHzstálý odkaz / permalink

05.09.2008

Firma JETI model představila nový systém Duplex 2,4GHz. Vysílačové moduly i řadu přijímačů v pásmu 2.4 GHz.

Celý systém vypadá zajímavě a testeři se systémem prý spokojeně létají. Mohl by to být systém vhodný pro rozšíření možností rádia Multiplex Royal Evo 9 o vysílání v tomto pásmu.

Evo na 2.4Gstálý odkaz / permalink

01.10.2008
Multiplex anoncuje uvedení řešení pro pásmo 2.4G pro vysílače Multiplex Royal Evo 9 na příští rok (2009). image

Má jít o modul do vysílače a novou řadu přijímačů. Moduly půjdou instalovat jen do vysílačů verze ROYALpro. Majitelé staršího modelu tak budou muset absolvovat a zaplatit ještě upgrade na verzi PRO.

Upgrade na EVOprostálý odkaz / permalink

23.10.2008

Multiplex spouští 27.10.2008 upgrade vysílačů EVO na verzi EVOpro.

Více na Multiplex.