¦ Kontakt ¦ Hledat image

Za letadly stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

28.03.2004

Když se budete chtít podívat na letadla zblízka, můžete vyrazit na některý z leteckých dnů. Tam jsou k tomu účelu letadla vystavena na stojánkách a i letové ukázky probíhají tak, aby jste je mohli dobře pozorovat. Co však v době, kdy žádný letecký den není v dohledu. Kam se jít podívat?

Civilní letiště stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

28.03.2004

Na civilní letiště, kde jsou k vidění dopravní letadla, se dostanete nejen jako cestující. Letiště lze navštívit i jako divák.


image v˜ce ...

Prohlídka sportovního letiště stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

28.03.2004

I na sportovních letištích je toho spousta k vidění. Nevýhodou je, že tato letiště nemají žádnou vyhlídkovou terasu a vypadá to, že návštěvy nejsou moc vítány. Ale není tomu tak.


image v˜ce ...

Letecké dny a výstavy stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

25.05.2004

Letecký den je akce, kde jsou pro diváky připraveny různé letové ukázky. Na letecké výstavě se letadla předvádějí zákazníkům, daňovým poplatníkům a podobně. Letecké dny a letecké výstavy bývají většinou spojeny do jedné akce. Můžete tak vidět letadla na statické stojánce i ve vzduchu.


image v˜ce ...

Spoteři (spotters) stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

12.12.2011

Pokud někdo jezdí za letadly programově a ještě je k tomu zuřivě fotografuje nebo filmuje, stává se spoterem.


image v˜ce ...

Z tepla domova stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

28.04.2009

Když počasí opravdu nepřeje, můžete se kochat alespoň fotografiemi letadel na Internetu nebo si o nich a o lidech okolo nich něco zajímavého přečíst nebo sledovat letecký provoz na obrzovce svého počítače.


image v˜ce ...


dál: Letecké dny


přehled kapitol:

  1. Za letadly
  2. Letecké dny
  3. Letecká muzea

(zveřejněno v rubrice Letectví)