¦ Kontakt ¦ Hledat image

Větrání stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

27.10.2003

Není moc činností v dílně, při kterých nevzniká nějaký zápach. Často není zápach ani tak nepříjemný, ale v drtivé většině jde o zdraví škodlivé výpary. Dílna musí být odvětrávána.

Cílem odvětrávání dílny je snížení koncentrace výparů ve vašem okolí tak, abyste jich vdechovali co nejmenší množství. Sníží se tak jejich škodlivost pro vaše zdraví. Dalším efektem je odvedení jejich zápachu, který může být ostatním lidem nepříjemný.

Pokud vypotřebujete během večera pár kapek vteřinového lepidla, rozděláte trošišku epoxidu velkou jak lentilka, dá se to vše dělat v pracovním koutě doma v bytě a občas vyvětrat otevřením okna. Laminování celých částí modelů, natírání povrchu modelů laky, to už byste se měli nad odvětráváním zamyslet.

Odvětrávání by mělo být vždy směrem z domu ven. Pokud budete řešit větrání občasným průvanem a bude-li průvan zrovna směrem do domu, nebudou vás mít vaši spolubydlící rádi. Já sám jsem to řešil ventilátorem vestavěným ve dveřích dílny, který tlačil vzduch z chodby domu do dílny a okýnkem potom odcházely výpary ven z domu. I když větráte směrem z domu ven, nemusíte mít ještě vyhráno. Pokud se nad okýnkem vaší dílny nachází balkon sousedů, budete je otravovat.


zpátky na: Příklad │ dál na: Ochrana dýchacích orgánů


přehled kapitol:

  1. Ochrana zdraví
  2. Příklad
  3. Větrání
  4. Ochrana dýchacích orgánů
  5. Ochrana rukou

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Dílna | Ochrana zdraví)