image

Reprodukce skutečnosti pohyblivým obrázkem je dnes v moci a možnostech téměř každého. Vytvoření účelového, koncepčního obrazu který nese význam – to je ovšem doménou jen nemnohých. Jaromír Šofr, květen 2004

Video v kostce stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

15.11.2018

Zpočátku je těžké se ve světě videa - jeho zpracování - zorientovat. Kdokoli, kdo něco natočí, a chce natočený záznam ukázat dalším lidem, bude postaven hned před několi problémů. Začíná to otázkou čím natáčet, co si pro natáčení pořídit, ale důležitější je otázka jak natočený materiál zpracovat.

Manuál ke kameře a manuály k programům s přístrojem dodaným nebo k programům pro střih videa žádnou ucelenou informaci nepodávají. Celý proces od natočení videa po jeho prezentaci je řemeslo, které má část technickou a část "uměleckou", v profesionální sféře ho pokrývá několik profesí a ty profese jsou vyučované na školách. I amatér si ale může osvojit dovednosti kameramanů, střihačů, scénáristů.


kam dál: ještě dál: Čím, jakou kamerou?


přehled kapitol:

  1. Video v kostce
  2. Čím, jakou kamerou?
  3. Jak
  4. Nastavení kamery - Čas
  5. Letecký modelář filmařem
  6. Tutorial Foto Škoda
  7. Střih videa
  8. Tipy

Co je tady nového  stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

Napájení z modelářského aku stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

02.06.2024

Fotografování a filmování - Tipy

Používám přístroje napájené akumulátory: kamery, telefon, světla. Používám je často mimo civilizaci nebo potřebuji zajistit jejich fungování po delší dobu, než zvládne kapacita jejich akumulátorů. Potřebuji je tedy dobíjet nebo napájet je externím zdrojem. Dobíjení i napájení u nich funguje přes USB kabel a prodávají se pro tyto účely tzv. power banky. Já mám ale doma plno akumulátorů do modelů letadel, často s lepšími parametry, než mají běžné power banky. Co s tím?

image

Ultimate Guide st�l� odkaz / permalink

02.06.2024

Video - Tipy

Zajímavý materiál, který ukazuje základní principy filmařiny:

image anglicky možnost zapnout české titulky

Přehled Přehled dalších změn image.