image

Otázky a odpovědistálý odkaz / permalink

22.07.2006

Zodpovězené

Jak dlouho probíhá žhavení? stálý odkaz / permalink

14.09.2007

? Stačí na nažhavení svíčky motoru 1ccm článek NiMH AA 1700 mAh? Jestli jo, tak jak dlouho by to žhaveni mělo probíhat?
Žhavení probíhá tak dlouho, dokud motor nenaskočí a alespoň chvilku neběží. Když se to s motorem neumí a nechytá nebo stále zhasíná, může být celková doba žhavení během pokusů o nastartování třeba hodina. Potom už ale bolí ruka. :-)

Když se to s motorem člověk naučí a motor je seřízen, tak žhavení trvá desitky vteřin.

Je jedno, zda je svíčka v motoru 1 ccm nebo 15 ccm. Jejich odběr je cca stejný. Ke žhavení se používají větší "buřtíky". Tužkový článek rychle zahubí poměrně velký proudový odběr. Půjde to s ním, ale moc dlouho nevydrží. Používá se třeba Sanyo NiCd 1700 - 2400 SCR.

Dá se to celé koupit i s nabíječem.

image

Jak poznám která jehla je která? stálý odkaz / permalink

21.07.2006

? Dobrý deň. Podľa čoho viem ktorá je voľnobežná a ktorá je hlavná ihla.
Většinou je to tak, že ta hlavní jehla je větší a dá nastavit rukou a ta volnoběžná bývá menší a nastavuje se většinou šroubovákem (je menší, kratší). Hlavní jehla bývá na straně přívodu paliva do karburátoru, volnoběžná jehla bývá na straně páky ovládání karburátoru. Volnoběžná jehla někdy bývá šroubek utopený v páce ovládání karburátoru. Více viz Co je co na karburátoru.

Tlakování nádržestálý odkaz / permalink

10.06.2008

? Pořídil jsem si motor 26 ccm MVVS (metylový) s tlumičem 3270 a zjistil, že tento tlumič nemá vývod na tlakování nádrže. Musí se u tohoto motoru tlakovat nádrž, nebo stači co nasaje?
Pokud je to verze s karburátorem Walbro, tak v takovém případě se nádrž netlakuje. Walbro má čerpadlo v těle. Měl by být hadičkou propojen se skříní motoru.

Volba motorustálý odkaz / permalink

28.04.2008

? Mám dotaz k volbě motoru. Pořidil jsem si akrobata Extra 300L o rozpěti 1800mm a hmotnosti 5,5 kg. Rozhoduji se jakým motorem to osadím. Bude motor 26 GFS-RC-W vyhovující pro běžné letáni (nelétám 3D) nebo použít stejný objem ale v benzínu?
Metylový motor je o dost výkonější než benzíňák. Benzíňák také vyjde těžší. Benzíňák je (pokud nemáte možnost levně kupovat metylové palivo) úspornější. Létat to bude s oběma, lépe s tím metylovým motorem - vyšší výkon, nižší hmotnost.

Nezodpovězené