¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Prázdninový provozstálý odkaz / permalink

27.07.2022

Extra horké dni posledních týdnů s sebou nesou i bezvětří. Tak je příležitost polétat i s lehoučkým akrobatem, se kterým to jinak venku moc nejde.

image

Protože jsou prázdniny, chodíme létat ráno, chodíme létat večer a kluci, co nemusí do práce, jdou létat i přes den. Pro létání s akrobatem je nejlepší ráno před osmou, kdy ještě není termika a tím pádem ani termické poryvy vzduchu.

image

Klukům to létání jde moc dobře, druhý let v životě s akrobatickým letadlem a létají metr nad zemí a točí plochou zatáčku směrovkou na zádech! O tom si my dospěláci můžeme nechat jen zdát. Kluci začali intenzivně po Vánocích se Step One, potom lítali na svahu s Tomahawky, předtím to byly ještě nějaké jiné stroje.

image

Moje zkušené oko vidí v tom jejich letu zatím bez nějakého řádu absolutní orientaci v prostoru, rychlé a správné reakce, letadlo končí na zemi ne kvůli chybě pilota, ale protože baterky pamatují minulé desetiletí a z některých poloh nedokážou letadlo vytáhnout. A vejdou se kluci klidně do tělocvičny, když vidím, na jakém prostoru to oba zvládají.

image

Rána u nás v aleji tak máme akrobatická. Už i sousedi si na to zvykli a ví, že když se u nás na návsi otáčí modrý kombík, že to není zájemce o nákup nějaké reality, ale že bude v aleji letecký den! image

(zveřejněno na stránce Sdružení letců Českého středohoří)

print tisk