image

Systémy pro bezdrátový přenos obrazu - Můj pohled na trh

Srovnání systémů Analog - HDZero - DJI 2022/04

Kamery pro speciální případy filmování - Systémy pro bezdrátový přenos obrazu - Můj pohled na trh

Srovnání spolehlivosti a kvality přenosu obrazu tří systémů:

 • Analog - TBS Unify 800mw
 • HDZero Freestyle 1000mw
 • DJI Caddx Vista 1200mw - vítěz

DJI FPV

DJI FPV

Když se na trhu objevilo FPV vybavení s digitálním přenosem od DJI (7/2019), vzbudilo to můj zájem. Měl jsem předtím u kamarádů možnost kouknout do brýlí a zaletět si s jejich modely s kamerou na palubě, ale analogový přenos s málo čitelným a zašumněným obrazem mě nenadchnul. Firemní reklamní video DJI ale ukazovalo něco úžasného, krásně čistý obraz s čitelnými detaily!

image

Na trhu do té doby byla jen zařízení analogová, kde rozlišení obrazu je o hodně menší a obraz je zatížen velkým šumem. Toto zařízení s digitálním přenosem obrazu slibovalo revoluci.

Otázkou bylo, zda to funguje jako v tom reklamním videu. Začal jsem shánět nějaké reference. Jmenuje se to DJI FPV a první zjištění bylo, že to je dost drahé. Zajímalo mě, zda ten obraz v brýlích je opravdu tak pěkný a jak bych v brýlích obraz viděl já, který nosí dioptrické brýle. Dočkal jsem se, že brýle začali nabízet i tuzemští prodejci, zkoušel jsem u nich domluvit, zda bych se do brýlí mohl podívat. Ale nikdo neměl brýle na pultě, všichni říkali: objednejte a uvidíte. image

Postupně jsem se dopracoval k závazku, že tohle odvětví létání - FPV vynechám, že už takhle mám dost aktivit. Jediné, co mi zůstalo v hlavě, byla myšlenka, jak by se s tím pěkně filmovalo. Při létání s modelem a kamerou mi chybí kontrola toho, kam záběr kamery směřuje, tohle zařízení by mi práci s kamerou ulehčilo.

Pak jsem se dozvěděl, že kamarád Pavel brýle má, a hned jsem sedl do auta a jel se za ním do brýlí podívat! Pavel mi půjčil jeho letadlo, odlétal jsem si s ním a s brýlemi na nose nějakou minutu a bylo rozhodnuto! Obraz v brýlích je opravdu perfektní, jsou čitelné i vzdálené detaily na zemi, brýle dobře zvládají přechody světlo stín. Reklamní video nelhalo! image Kupodivu jsem vůbec neměl problém se svými dioptrickými brýlemi. Počítal jsem s tím, že bude potřeba vložit do brýlí dioptrické korekce, které výrobce nabízí, ale i bez nich jsem v brýlích viděl obraz ostře. A taky se moje brýle do FPV brýlí bez problémů vešly. Další víkend už jsem letěl se svým DJI FPV na svém Razoru. image

image

Přehled podle data | Starší image.


zpátky na: Kamery na modelech - přenosové systémy │ dál: Záznamové systémy


přehled kapitol:

 1. Kamery do modelů, filmování z modelů
 2. Kamery na modelech - přenosové systémy
 3. Systémy pro bezdrátový přenos obrazu - Můj pohled na trh
 4. Záznamové systémy
 5. Výběr kamery
 6. Kamery do modelů - můj pohled na trh
 7. Poznámky k výběru
 8. GoPro HD Hero
 9. Mobius
 10. Hawkeye Firefly 6S
 11. Hawkeye Firefly Q6
 12. Hawkeye Firefly Micro
 13. GoPro 360 MAX
 14. Insta360 GO 2
 15. GoPro Hero 10 Black
 16. Ukázky videí z různých kamer
 17. Filmování z modelů
 18. Natáčení modelu svépomocí