image

Jeti Duplex R4 stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

25.09.2009

Přijímač jsem si pořídil (12/2008) do Long Shota. K výběru tohoto přijímače mě vedl přechod do pásma 2.4 GHz a volba systému Jeti Duplex.

image
Parametry
rozměry [mm] 35 x 20 x 7
hmotnost [g] 5

Dostávám dotazy, jestli používám k přijímačům Duplex tvrdé zdroje. Tento přijímač provozuji s malým NiMH čtyřčlánkem, který je velmi měkký. Poklesy napětí jsou pod 4V. Přijímač to snáší a pracuje bez resetování.

Nové baterky stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

02.12.2009

Létám s Long Shotem dost dlouho a je načase pořídit mu nové baterky. Přemýšlel jsem, zda nezkusit napájení jedním článkem Li-pol.

image

Bude přijímač Jeti Duplex R4 fungovat s jednou lipolkou? Budou 4 serva v modelu fungovat s jednou lipolkou? Nezbývá, než to vyzkoušet. Pořídil jsem v krámě akumulátor. Hned na pultě jsme to zkusili. Rádio fungovalo a i když jsem kvrdlal kniply a rozhýbal všechna čtyři serva najednou, všechno fungovalo jak má. Čekal jsem pomalejší pohyb, ale připadalo mi to prakticky stejně rychlé jako se čtyřčlánkem NiMh.

Baterka je menší než původní NiMh a hlavně lehčí, takže budu muset dovážit. Bohužel nejbližší vyšší kapacita už neprošla dírou do trupu.

Velkou neznámou je teď pro mě doba letu na nový akumulátor. Měl jsem tam baterku 330 mAh, teď 250 mAh a lipolku bych neměl vybíjet "domrtě". Takže zpočátku kratší létání a při dobíjení uvidím, kolik budu dobíjet.


zpátky na: Emulátor DC/DS-24 │ dál: Přijímač Jeti Duplex REX10 Assist


přehled kapitol:

  1. JETI Duplex
  2. Vysílač Jeti Duplex DC-16
  3. Vlastnosti
  4. Emulátor DC/DS-24
  5. Přijímač Jeti Duplex R4
  6. Přijímač Jeti Duplex REX10 Assist
  7. MVario2
  8. REX 3L
  9. Zdroje
  10. JETI Duplex - Co je nového

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Elektronika | Přijímače)