image

Jak vlastně Contour HD 1080P vypadá stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

28.04.2010

Kameru vyrábí firma VholdR.

image

Kamera je v kovové trubce, na spodní straně je nálitek z bytelného plastu. Hmotnost kamery je 123 g, průměr trubky je 34 mm, kamera je dlouhá 95 mm.

O Nahoře je rozměrný posuvný spínač, kterým se spouští a zastavuje záznam. Zezadu je "gumové" víčko, přes které se mačká skrytý vypínač kamery a pod ním je konektor USB, akumulátor, SD karta a přepínač rozlišení.

image

image

Kamera je vodě odolná, nemá žádný displej ani hledáček.

Kamera má mikrofon.

Nemá žádný obrazový výstup nebo vstup pro externí mikrofon nebo externí napájení nebo dálkové ovládání.

Objektiv je typu fixfokus, je širokoúhlý, šířka záběru je 110°. Zkreslení záběru (soudkovitost) je malé.

Kamera natáčí Full HD video (1920x1080), 30 snímků za sekundu. Umí i "nižší" režimy, ale ty jsou mimo oblast mého zájmu. Záznam je ve formátu AVCHD, tedy MPEG4 (H.264, AAC audio). Záznam je na MicroSD karty. Na 16 GB kartu se vejdou 4 hodiny záznamu.

image

Napájení je Li-pol akumulátorem. Kamera se nabije, když je úplně vybitý akumulátor za cca 4 hodiny. Nabíjí se přes USB. Ke kameře je dodáván jen USB kabel, takže nabíjet lze jen z počítače. Dá se ale dokoupit jakákoli USB nabíječka buď do zásuvky 230 V nebo do auta 12 V. Z plně nabitého akumulátoru opravdu vydrží natáčet deklarované 3 hodiny. Pokud ale budete točit nepřetržitý záběr, "zhebne" kamera po cca 2 hodinách a 15 minutách.

Video se stahuje do počítače přes USB kabel. Ke kameře je dodáván program, který umožňuje jednoduchý (rozuměj primitivní) střih natočeného materiélu. Hlavně se však tímto programem kamera nastavuje.

V příslušenství jsou dva držáky kamery. Jeden na pásek brýlí, druhý na přilepení na hladkou podložku - samolepící.

Otočný objektiv stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

17.09.2010

Kamera Contour HD 1080P má jednu podstatnou "vychytávku". Otočný objektiv.

Objektiv kamery se dá v ose záběru natočit na obě strany o cca 95 stupňů. Až v praktickém provozu jsem ocenil, jaký to byl od vývojářů dobrý nápad.

Kameru přidělávám na modely letadel, velká letadla, auta a tak vždy musím řešit kam a jak kameru připevnit. Nevystačím s jedním držákem, musím přichycení řešit případ od případu. Ne vždy se podaří kameru připevnit tak, aby "seděl" horizont. Už třeba proto, že letadlo nebo auto nestojí ve chvíli montáže úplně rovně. Při kontrole, zda je kamera vůči horizontu správně nastavena, zjistím většinou odchylku. Natočením objektivu ji snadno eliminuji.

Contour uvnitř stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

16.02.2011

Jak vypadá kamera Contour HD 1080P uvnitř?

image

Základem je jedna oboustraně osazená deska. Ta je spojena svazkem kabelů se snímačem. Kabely jsou svázány tak, aby snesly natáčení snímače o +- 90 stupňů. Další kablíky vedou k mikrofonu a reproduktoru, které jsou umístěny v bočnicích plastového krytu.

V zadní části je ještě pomocná deska plošného spoje, která nese USB interface a čtečku SD karet.


imageContour HD 1080PContour HD 1080P na modelu letadlaimage